کد خبر : 5441
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲
-

بی کفایتی تیم پر امید را نا امید کرد

بی کفایتی تیم پر امید را نا امید کرد
تیم پرامید ما با حاشیه های خود ساخته در غیاب دو مهره کلیدی اش ناامیدانه به بازی های آسیایی می رود.

سید حامد اردهالی- پایگاه خبری فوتسال ایران:

در روزهایی که تیم ملی فوتسال بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش بود،این مهم با بی کفایتی کادر فنی تیم ملی دور شد تا یکی از تیم های پر امید ایران با دلواپسی هواداران راهی بازی های آسیایی ویتنام شود.

در شرایطی که کمبود بازیهای تدارکاتی و اختلاف نظر اهالی فوتسال در مورد شایستگی های خسوس کاندلاس سرمربی تیم ملی، موجب نگرانی فوتسالی ها درباره تکرار دوباره ناکامی در بازیهای آسیایی بود،امید می رفت این کمبودها و نقصان ها با حضور مهره های کلیدی تیم ملی برطرف شود با این حال راهی که خسوس کاندلاس در برخورد با ستاره های تیم ملی گرفت،نه تنها آرامش را از تیم کشورمان دور کرد بلکه باعث شد تا دو شاه مهره فوتسال ایران هم تیم ملی را در بازی های آسیایی همراهی نکنند. در شرایطی که کمتر کسی انتظار داشت با توجه به انتقادهای تند و تیز وحید شمسایی از خسوس او به تیم ملی دعوت شود،تصور حضور ایران در بازی های آسیایی بدون مصطفی نظری و محمد کشاورز کمی بعید بود که با سناریوی چیده شده توسط خسوس عملی شد.در ابتدا نظری در اردوی تیم ملی در روسیه اجازه تمرین با تیم ایران را پیدا نکرد تا با دامنه دار شدن اختلاف او با فراشی،مربی دورازه بانهای تیم ملی،خسوس روی نام بهترین دروازه بان سالهای اخیر فوتسال ایران قلم قرمز بکشد.بازگشت ایران از اردوی روسیه کافی بود تا خبر خط خوردن و اجبار محمد کشاورز کاپیتان تیم ملی به خداحافظی هم به بیرون درز کند.خبری که هر چند با تکذیب کشاورز و چندین سایت و خبرگزاری همراه شد با این حال صحبتهای ابهام آمیز خسوس و هاشم زاده مربیان تیم ملی در مورد این بازیکن، شایعه خط خوردنش را قوت بخشید.در این شرایط کشاورز که تاب بی حرمتی ها را نداشت پیش از آنکه بیش از این عزتش زیر سوال برود پیش دستی کرد و در نامه ای به کمیته فوتسال انصراف خود را از همراهی تیم ملی اعلام کرد.اتفاقی که با توجه به جوان شدن بیش از اندازه تیم ملی می تواند ضربه محکمی بر پیکره فوتسال ملی ایران وارد کند.

هنوز تبعات ناکامی تیم ملی در جام ملتهای آسیا دوره گذشته  پیامد آن جام جهانی اخیر بر فوتسال ما حاکم است و رونق گذشته از فوتسال ما رخت بر بسته و سرمایه گذاران در این رخوت انگیزه ای برای حمایت و تیمداری در فوتسال نداشتند و امید می رفت با قهرمانی در آسیا این مهم اتفاق بیفتد با این حال مدیریت ضعیف افتخاری در کمیته فوتسال و حمایت عجیب او از سیاست های غلط خسوس باعث شده تا تیم ملی در بدترین شرایط سالهای اخیر خود راهی بازیهای آسیایی شود.هیچ کس تصور نمی کرد کشاورز یکی از غایبان تیم ملی باشد اما در سایه بی تدبیری کمیته فوتسال و اینکه جایگاه و منزلت کاپیتان تیم ملی برای آنها تعریف شده نیست به راحتی با اعتبار یک بازیکن بزرگ بازی می شود.اتفاقی که پیش از این با چهره های بزرگ فوتسال ما مثل شمسایی،حیدریان،ناصری،هاشم زاده و نظری افتاد و محمد طاهری و اصغر حسن زاده هم باید منتظر آن باشند و آنهایی هم که اکنون تازه پیراهن تیم ملی را به تن کردند بدانند که مدیران فوتسال ما راه سناریو سازی برای حذف ستاره ها را خوب بلد هستند. در این میان سکوت افتخاری در مورد وقایع اخیر نکته تاریک اطراف تیم ملی فوتسال است تا در روزهایی که مسئولان فدراسون فوتبال تمام هم و غم و توجه خود را معطوف به حضور موفق تیم ملی در جام جهانی فوتبال کرده اند،فوتسال در مسیری قرار بگیرد که روشنایی و امید در آن دیده نمی شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 18 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۸
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

نام ..علیرضا . یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۳

بس کنید به ایجاد خبر و حاشیه پراکنی شما خودت با خبرت داری ناامیدی ترویج میدی . تو رو خدا بس کنید . این چه پایگاه خبریه . پایگاه ایجاد تشنج و اختلافه . خواهش .

نام ... یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۰

افرین علیرضا با نظرت موافقم باید تشنج را کم کرد

نام ... یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۶

به گزارش شبکه اطلاع رسانی داناخسوس که هیچ تاثیر مثبتی در فوتسال ایران نداشته و از طرفی باعث افت شدیدی این رشته مطرح هم شده، در آستانه مسابقات جام ملت های آسیا در اقدامی عجیب مصطفی نظری دروازه بان باسابقه ایران را از فهرست ملی پوشان خط زد تا حاشیه های جدیدی درست شود. پس از این مساله امروز محمد کشاورز، کاپیتان تیم ملی نیز در اقدامی عجیب از حضور در اردوی تیم ملی انصراف داد و خداحافظی اش را علنی کرد. از سوی دیگر صحبت هایی درباره جدایی محمد طاهری از تیم ملی شنیده می شود.
همه این اتفاقات در شرایطی مطرح می شود که بازیکنان تیم ملی اعتقادی به خسوس ندارند و از سوی دیگر شایعات متعددی درباره حضور وحید شمسایی در راس کادرفنی بعد از جام ملتهای آسیا شنیده می شود. بازیکنان بزرگ تیم ملی قصد دارند به این شکل اعتراض خود را به خسوس نشان دهند تا شاید مسئولان فدراسیون به خودشان بیایند و تصمیم جدیدی بگیرند.
این شایعه نیز شنیده می شود که برخی بازیکنان از جمله محمد کشاورز پس از مشورت با وحید شمسایی قصد خداحافظی کرده اند. به هر حال باید گفت فوتسال ایران وضعیت جالبی ندارد و شاید نیاز باشد برای اینکه دوباره به یکی از قدرت های برتر دنیا تبدیل شویم، خانه تکانی اساسی در کادرفنی ایجاد شود.

نام ... یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۶

از کی تا حالا اردهالی سید شده؟

فوتسال دوست یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۰

پایگاه خبری هم که مشخصه نمیخاد خسوس باشه.حتما باید باند مشخصی در تیم ملی باشن تا مورد حمایت این سایت قرار بگیرن.جای تاسف داره.با این راهی که این سایت و نویسندگانش که اغلب از دوستان نزدیک برخی از فوتسالیستهای کنار گذاشته هستند،میروند،هیچ امیدی به اینده این فوتسال نیست.

نام ... یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۰

احسنت بر تو فوتسالیست خب گفتی

وحيد یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۶

این چرت و پرتها چیه چرا شایعه سازی میکنید، کشاورز مصدومیت شدیدی داره نمی تونه بازی کنه خودش با احترام رفته کنار ، اصلاً هم حرف خداحافظی نیست طاهری هم تأزه ٢٩ سالشه تمام این خبرها به شمسایی بر میگرده که میخواد حاشیه سازی کنه تا أطراف تیم حاشیه درست کنه بس کنید

نام یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۸

شمسایی دست از حاشیه سازی بردار بابا بگذار تیم ملی با آرامش کلرش را انجام بده دیگه!!اه اه فقط ساطان احمد اسماعیل پور رو عشقه شمسایی تماشا کن ببین چه جوری آقای گل آسیا میشه داداش !!

13 یکشنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۱

بابا تو رو خدا بزارید کارشونو بکنن. اگه خدای نکرده نتیجه نگرفتن بعد انتقاد کنید. هنوز که چیزی معلوم نیس.

عشق فوتسال دوشنبه , ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۳

یه بار نشد تیم ملی با آرامش و بی حاشیه اعزام شه !!!!!!!!!!!!۱

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۹

منم اولش با خسوس و این بازیکنانی که دارن تو بازیهای آسیایی می ترکونن مخالف بودم ولی خودتون قضاوت کنید، این تیم بهترین تیم سالهای اخیر ما نیست؟
قبلا فوتسال ما به شمسایی متکی بود و حالا به همه تیم متکی شده و این موفقیت بزرگیه برامون.
تو همه بازیهای این دوره همه بازیکنان تیم بازی کردند و به جز دو بازیکن همه بازیکنان عملکرد مثبتی و قابل قبولی داشتند.

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۴

باید قدر بزرگان و ستارگان فوتسال خود را بدانیم و بهشون احترام بذاریم ولی اینم باید قبول کنیم که یه روزی باید جوانترها جای اونارو پر کنن.
خسوس نشان داد که مربی کاربلدیه و با ترکیبی از جوانان و باتجربه ها تو این مسابقات نتیجه عالی و خوبی گرفت،
همه بازیکنان این تیم مون به جز چندبازیکن که بنظر من انتخابشون برای تیم ملی اشتباه بو و بی فایدهد بقیه، خوبن،

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۷

انتخاب حسن زاده و طاهری به عنوان بازیکنان باتجربه برای تیم بسیار مفید بود و همچنین خط زدن شمسایی و کشاورز و … کار کاملا منطقی و درست بود.
اونا دیگه باید جای خود را به جوان ها میدادند، و کشاورز بهترین تصمیم رو گرفت و جای خود را به جوانترها داد.
احسنت به این بازیکن و ستاره تیم ملی.

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۲

اگه دقت کرده باشید بنای کار این تیم حاضر در مسابقات، پاسکاری و کار تیمی است، کاری که الآن تیمهای بزرگ فوتسال همچون برزیل و اسپانیا و ایتالیا و روسیه می کنند، و متکی به یک بازیکن نیستند، درحالیکه تیمهای سالهای قبل ما متکی به چند ستاره(همچون شمسایی، کشاورز، اصغرزاده، طاهری و حسن زاده) بود و قتی این بازیکنان از زمین خارج می شدند، ترکیب دوم ما اصلا عملکرد خوبی تو زمین نداشت!
درحالیکه الآن خسوس از همه ۱۴ بازیکن استفاده میکنه و اکثر بازیکنان تیم جواب مثبتی میدن، و در کل عملکرد تیم بسیار خوب شده.

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۹

در این دوره از مسابقات همه تیم عالی بودن، ولی بنظر من حسین طیبی و حسن زاده بهترین های ما و مسابقات هستند.
در ضمن تا یادم نرفته بگم که صمیمی بهترین جایگزین برای نظزی بود و عملکرد بهتری هم نسبت به نظری داشته و بهتر از نظری کار کرد.
البته شکی نیست که نظری هنوزم ستاره است و همچون گذشته در تیم روسی اش در روزهای اوج خودش هست و همچون ستاره می درخشد و لی بنظر من صمیمی جوان بهترین گزینه برای نظری باتجربه بود،
نظری بهترین دروازبان تاریخ فوتسال ما تا به امروز هست، ولی تو کشور جوان هایی داریم که بتونن جای نظری رو تو تیم ملی پر کنن.
صمیمی یکی از این دروازبان های غیور کشورمان است.

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۵

آسیا قابل مقایسه با فوتسال ما نیست، به قول آقای خیابانی گزارشگر خوب فوتبال، اگه ما با سه تیم در آسیا شرکت کنیم هم جایگاه های اول تا سوم مال ما میشه!
باید منتظر بمانیم و ببنیم آیا خسوس میتونهدر مقابل تیمهای بزرگ دنیا هم نتیجه بگیره یا …… ؟!
من که امید زیادی دارم و انشا ا…. روزی برسه که بتونیم تیمهای اسپانیا و برزیل را هم شکست بدیم.

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۸

این نتایج در مسلبقات آسیایی سیلی محکمی بود به کسانی که زود قضاوت کردند و تیم را به حاشیه بردن!
الآن باید به اشتباه خودشون پی ببرن و ازین به بعد با احساسات قضاوت نکنن!

آرتان پنجشنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۶

اینم بگم ما مربی های خوبی در کشور داریم، همچون حسین شمس که من خیلی دوستش دارم ونتایج بسیار خوبی با تیم ملی در مسابقات آسیایی و جهانی گرفته.
بنظر من الآن هم میتونه تیم ملی را در عرصه های جهانی موفق کنه ولی متاسفانه بعضی از مسئولان با وی کنار نمیان و دوست دارن با کسانی کار کنن که “بله گو” باشن!!!
به هر حال هدف نتیجه گرفتن تیم ملی هست که الآن هم این مهم تحقق پیدا کرده.
ولی بنظر من به جز آقای شمس هیچ مربی دیگه ایرانی، به درد تیم ملی نمی خوره!
تیم ملی ما الآن به مربی های سطح اول و درجه یک دنیا نیاز داره تا با فوتسال و علم فوتسال دنیا بیشتر وفق پیدا کنه.