کد خبر : 121242
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸

مظفر چگونه از کویت سر درآورد؟

مظفر چگونه از کویت سر درآورد؟
شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران امروز با فدراسیون فوتبال کویت قرارداد امضا کرد تا مدیریت فنی تیم های ملی فوتبال زنان این کشور را در دست بگیرد گرچه خود او گفته مربی تیم ملی فوتسال بانوان کویت نیز هست.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، فدراسیون فوتبال کویت از طریق خروجی رسمی خود اعلام کرد شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ در تایلند ، مدیر فنی تیم های ملی فوتبال زنان کویت شده است.

فدراسیون فوتبال کویت در خبر منتشر شده روی وب سایت خود نه به مربیگری مظفر در تیم ملی فوتسال این کشور اشاره کرده و نه از زمان مدت قرارداد و همکاری مظفر با کویتی ها ، حرفی زده است با این حال شهرزاد مظفر در گفتگو با یکی از رسانه ها اعلام کرده مربی تیم ملی فوتسال کویت هم هست و قراردادش ۲ ساله خواهد بود و ظاهرا کویتی ها به دنبال یک قرارداد ۴ ساله بوده اند که در نهایت بر سر همکاری ۲ ساله به توافق رسیده اند.

مظفر می گوید پس از پایان مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در تایلند که با تکرار قهرمانی ایران همراه بود قراردادش با فدراسیون فوتبال به اتمام رسیده و فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد او مذاکره ای انجام نداده است. در همین حال فدراسیون فوتبال امروز پس از رسانه ای شدن حضور مظفر در کویت هم واکنشی در این باره نداشت و به نظر می رسد اظهار نظر مظفر در مورد پایان همکاری اش با فدراسیون فوتبال ایران درست باشد و او به صورت آزاد با طرف کویتی مذاکره کرده و به نتیجه رسیده است.

با این وجود گفته می شود شهرزاد مظفر در هفته ها و ماه های اخیر ارتباط خود را با مسئولان داخلی حفظ کرده و حتی برنامه ای فنی نیز ارائه کرده است با این حال با توجه به این که تیم ملی فوتسال بانوان درگیر هیچ رویداد رسمی در ماه های آینده نبوده ، مذاکره ای جدی و فوری با مظفر بر سر تمدید قرارداد صورت نگرفته است.

اگر این موضوع درست باشد، مذاکره مظفر با کویت یا هر باشگاه یا فدراسیون دیگری ، غیر معقول نیست و وی حق داشته به دنبال چالش جدید و البته درآمدزایی از حرفه اش باشد. فراموش نکنیم که مظفر در ابتدای لیگ داخلی امسال قرار بود سرمربی نامی نو اصفهان باشد که نامی نو در نهایت وارد لیگ نشد. بنا بر این مظفر اگر به تیمی ملحق نمی شد تقریبا تا یک سال دیگر نه تیمی نداشت و نه قراردادی.

از  جمله عواملی که در حضور شهرزاد مظفر در کویت اثر گذاشته می توان به نزدیکی کویت به ایران و شرایط مالی مناسب آن ها اشاره کرد. رفت و آمد بین ایران و کویت برای شهرزاد مظفر آسان خواهد بود و از سوی دیگر در شرایطی که وضعیت اقتصادی در ایران و به تبع آن اوضاع مالی ورزش ، جالب توجه نیست یک پیشنهاد مالی خوب از کشور همسایه نه تنها شهرزاد مظفر که هر مربی یا بازیکن دیگری را اغوا می کرد.

مظفر

فرضیه ها و گزینه ها

ما با دو فرضیه روبرو هستیم: فرضیه اصلی و قوی تر خداحافظی شهرزاد مظفر با تیم ملی فوتسال (با توجه به این که خود او این مسئله را به عنوان یک مربی که تحت قرارداد نیست عنوان کرده) و فرضیه دوم این که او فقط مدیر فنی و ناظر بر سازماندهی فوتبال زنان در کویت است و به نیمکت تیم ملی فوتسال ایران باز می گردد.

اگر فرضیه دوم درست باشد که موجب شادی است که مربی سازنده تیم قهرمان آسیا را حفظ کرده ایم اما اگر فرضیه دوم درست باشد چه اقداماتی باید انجام شود؟ ایران تا درگیر شدن با تورنمنت های آینده خود در فوتسال بانوان به اندازه کافی فرصت دارد و به همین دلیل ، فدراسیون فوتبال برای انتخاب جانشین شهرزاد مظفر تعجیل نخواهد کرد.

در میان گزینه های داخلی ، فدراسیون فوتبال انتخاب هایی در پیش خواهد داشت. رز جدیدی زاده پس از جدایی از پالایش نفت آبادان تیمی در دست ندارد و او یکی از اعضای کادر فنی تیم قهرمان آسیا و کمک شهرزاد مظفر بوده است و می تواند به عنوان یک گزینه مطرح شود. علاوه بر این ۲ یا ۳ مربی شاغل در لیگ برتر فوتسال بانوان نیز که کارنامه مشخص و روشنی دارند می توانند در میان گزینه ها باشند.

تاکید کنیم که آن چه امروز در مورد آن صحبت می کنیم یک گمانه زنی است. تغییر و تحولات در سطح تیم ملی فوتسال بانوان شاید ماه ها به طول بینجامد و قطعا فدراسیون فوتبال برای حفظ جایگاه خود به عنوان قدرت فوتسال قاره کهن بهترین تصمیم را اتخاذ خواهد کرد.

نویسنده: حامد اسماعیلی – پایگاه خبری ورزش زنان ایران؛ آی دبلیو اسپورتس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

علی پنجشنبه , ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸

سلام مربی تیم بانوان آقای صانعی بود نه خانم مظفر.
نگران نباشید