کد خبر : 183408
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۹
-

ناظم الشریعه:سرمربی تیم ملی باید از کجا بازیکن دعوت کند؟/برخی با مطرح کردن بالا بودن میانگین سن تیم ملی ،تمرکز تیم را پیش از اعزام به ازبکستان، بهم ریختند

ناظم الشریعه:سرمربی تیم ملی باید از کجا بازیکن دعوت کند؟/برخی با مطرح کردن بالا بودن میانگین سن تیم ملی ،تمرکز تیم را پیش از اعزام به ازبکستان، بهم ریختند

سرمربی تیم ملی فوتسال، گفت: برخی کارشناسان میانگین سنی تیم ملی را بالا می‌دانند در صورتی که همه دیدند تیمی تیمی جوان و پر نشاط بود و این ایراد منطقی نیست.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، سیدمحمد ناظم الشریعه درباره دو دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران مقابل ازبکستان و برد در این بازی ها گفت: ابتدا باید از فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال تشکر کنم. کار سختی مقابل ازبکستان داشتیم. بعد از تورنمنت سال گذشته در مشهد و حدود ۱۱ ماه بازی نکرده بودیم. فقط در چند مقطع اردوهای چند روزه داشتیم. هماهنگی بازیکنان کار سختی بود. چند بازیکن جدید هم با خودمان به ازبکستان بردیم و پنج، شش نفر از بازیکنان اصلی هم همراهمان نبودند.

وی افزود: ازبکستان همیشه یک تیم برنده است. بازی با این تیم و هماهنگی نسبی بازیکنان زمان برد. در بازی دوم به نسبت هماهنگ تر شدیم. البته ازبکها هم همین مشکلات ما را داشتند. آنها با تیم اصلی خود در بازی حاضر شدند و اکثر نفراتشان در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا که در ارومیه برگزار شد، حضور داشتند.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درباره احتمال رویارویی با ازبکستان در آسیا تصریح کرد: قاعده این است که با تیم ازبکستان بازی نمی کردیم اما در این شرایط که کرونا همه چیز را تعطیل کرده است، این مسابقه برایمان خیلی خوب بود. ضمن اینکه تیم ازبکستان را هم به خوبی حلاجی و آنالیز کردیم. بازیکنان ما باید چنین مسابقه ای را از نزدیک لمس می کردند. بحث تئوری با بازی تدارکاتی و عملی فرق دارد.

ویدر خصوص عملکرد بازیکنان جوان تیم ملی فوتسال در دیدار با ازبکستان، عنوان کرد: برخی از بازیکنانی که در مقابل ازبکستان بازی کردند، اولین بار بود که به تیم ملی دعوت شده بودند و به نوعی بازیکن جدید محسوب می‌شوند. خیلی‌ها ایراد می‌گیرند و میانگین سنی تیم ملی را بالا می‌دانند در صورتی که همه دیدند تیم ما تیمی جوان و پر نشاط بود.

وی افزود: برخی با مطرح کردن بالا بودن میانگین سن تیم ملی فوتسال، تمرکز تیم را پیش از اعزام به ازبکستان، بهم ریختند. این موضوع ناراحت کننده است. مگر میانگین سنی لیگ برتر پایین است که خیلی‌ها این موضوع را مطرح می‌کنند؟ برآیند لیگ برتر ما تیم ملی است. هر قدر بازیکنان جوانی که در لیگ داریم بیشتر شوند، آن موقع باید انتظار تیم ملی جوانتری داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال، گفت: بسیاری از بازیکنان جوان که در مسابقات آسیایی نیز عملکرد خوبی داشتند، با مشاوره‌های غلط و با مبالغ ناچیز به لیگ‌های کشورهای همسایه رفتند و از نظر فنی افت کردند. این بازیکنان آینده فوتسال ما بودند اما حالا کجا هستند؟ «محمد طاهری» بهترین بازیکن آسیا شد و من او را به تیم ملی دعوت کردم اما بعد از چند مدت به عراق رفت و افت کرد. «توحید لطفی» در حال حاضر کجاست و چه شرایطی دارد؟

ناظم‌الشریعه ادامه داد: از سویی دیگر بازیکنانی مانند «مهدی کریمی»، «طاها نعمتیان» و «علی ابراهیمی» که دیدید چقدر کیفیت خوبی در تیم ملی دارند. کریمی یک بازیکن چپ پا و با کیفیتی است که با عملکرد خوبش در انتخاب تیم، خودش را به کادر فنی تیم ملی تحمیل کرد. حُسن این بازیکن اخلاقش است که دنبال حاشیه نیست و همیشه به پیشرفت فکر می‌کند. به طور قطع بازیکنان جوانی که در تیم ملی هستند جزو آینده‌های فوتسال ایران هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲ گلر با تجربه و ۲ گلر جوان در تیم ملی داریم. «مسعود محمدی» و «سعید مومنی» تا ۱۰ سال می‌توانند دروازه ایران را بیمه کنند. برخی می‌گفتند فوتسال ایران دروازه‌بان خوب ندارد. اما حالا می‌بینیم که چهار دروازه‌بان آماده در تیم داریم.

ناظم‌الشریعه ادامه داد: در تیم ملی بازیکنان با تجربه‌ای همچون «علی‌اصغر حسن‌زاده»، «مهدی جاوید»،   «سپهر محمدی» و … هستند که تجربیات خود را در اختیار بازیکنان جوان تیم می‌گذارند و به آن‌ها برای پیشرفت بیشتر کمک می‌کنند. ما تیم یک‌دل و هماهنگی داریم و از این موضوع خوشحالم.

سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص اردوی بعدی تیم ملی، خاطرنشان کرد: از شانزدهم آبان ماه آخرین اردوی تیم ملی را قبل از شروع جام ملت‌ها شروع می‌کنیم. سه هفته اردو داریم. هفته اول در کیش، هفته دوم در تهران و هفته سوم در مشهد اردو داریم و امیدواریم بتوانیم بازی‌های خوبی را در این اردوها تدارک ببینیم.

«آیا بازیکنی در لیست تیم ملی بود که شما را سورپرایز کرده باشد؟» ناظم الشریعه در پاسخ به این سئوال گفت: بازیکنان جدید از جمله مهدی کریمی، طاها نعمتی، شجری، رفیعی، خیام و سایر نفرات اینطور بودند. البته بعضی از این بازیکنان را یکی دو سال است زیر نظر داریم و روی آنها کار می کنیم. باید از تمام باشگاه ها هم تشکر کنم. شرایط بدنی بازیکنان آرمانی نبود که این هم طبیعی است ولی بازیکنان جدید جواب اعتمادم را دادند.

وی ادامه داد: تیم ملی حالاحالاها در خطوط مختلف بازیکن خوب دارد. ما در این چند سال چند دروازه بان را تست کردیم. بعد از علیرضا صمیمی و سپهر محمدی، دو دروازه بان نزدیک به اینها را داریم یعنی سعید مومنی و مسعود محمدی. علاوه بر این، سجاد بابایی و سینا پرکاس هم هستند. برایم عجیب است که بعضی ها می گویند تیم ملی دیگر دروازه بان ندارد. به نظرم دروازه تیم ملی تا هفت، هشت سال دیگر گارانتی است و خیالمان راحت است که پنج، شش دروازه بان خوب داریم.

سرمربی تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد: بازیکنان جدید آینده فوتسال ایران هستند. توقعی که از نفراتی مثل جاوید، حسن زاده یا طیبی دارم را از این بازیکنان ندارم. به هر حال باید به این نکته هم توجه داشت که میانگین سنی بازیکنان در لیگ بالا است. سرمربی تیم ملی باید از کجا بازیکن دعوت کند؟ بازیکنی مثل مهدی کریمی را در لیگ دیدیم و دعوت کردیم. بعضی از بازیکنان جوان در سال های گذشته انتخابهای خوبی نداشتند و از تیم ملی دور شدند. پیشرفت بازیکن جوان برای رسیدن به تیم ملی یعنی اینکه حداقل در لیگ برتر فوتسال ایران و در چند تیم بالای جدول بازی کند. بازیکنان امید و جوان با بازی در لیگ برتر است که می توانند خودشان را نشان بدهند.

ناظم الشریعه در پاسخ به این سئوال که چه تضمینی وجود دارد بازیکنی مثل کریمی دچار غرور نشود و از مسیر درست فوتسالی خارج نشود؟ گفت: به نظر من این اتفاق برای بازیکنان ما نمی افتد. آنها در کنار نفرات باتجربه تیم ملی مثل سپهر محمدی، اصغر حسن زاده و دیگران بوده اند. نفرات باتجربه پرستیژ و شخصیت خود را به جوانها منتقل کرده اند و این را در اردوهای اخیر دیده ام.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

فوتسالى سه شنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۳

آقاى ناظم الشریعه چرا بِه خودت و مردم دروغ میگى؟!! اگر مسعود محمدى و سعید مومنى اینقدر خوب هستند تا یک بازى آسیایی آنها نبردى و همیشه از صمیمى و سپهر محمدى استفاده کردى؟! واقعا دارى با این دروغ هاى بزرگ خیانت جبران ناپذیرى به فوتسال ایران میکنى که وقتى از تیم ملى انداختنت بیرون همه مردم میفهمند !!!وگرنه اهالى فوتسال سالهاست متوجه عملکرد ضعیف تو در پشتوانه سازى بازیکن در تیم ملى هستند

آذربايجان سه شنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۷

آقاى ناظم مدرسه !!!!تو اگر دنبال بازیکن تاثیر گذار هستى و سن برات مطرح نیستى چرا حاج فرهاد فخیم رو دعوت نمیکنى تا تنهایی تیم رو توى آسیا قهرمان کنه بجاش سالار آقاپور رو از مس دعوت میکنى که توى مس دو دقیقه بازى میکنه؟؟!! میدونى چرا چون آقاپور رو مى برى معدل تیمت رو بیاره پایین و اصلا بازیش نمیدى ولى جرات ندارى حاج فرهاد رو بازى ندى چون از همه بازیکنان تیم ملى بهتره خجالت بکش دیگه نگو من دارم جوانگرایى میکنم!!!بگو دارم عوام فریبى مى کنم والسلام

نام سه شنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

این گلرایی که میگى تا ٨ سال دیگه باید نوه دارى کنند !!!! از بس سن بالأیی دارند چى میزنى ناظم الشریعه؟!! عوضش کن جنسش خوب نیست!!!