کد خبر : 189284
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
-

اتفاق عجیب در تیم لیگ برتری فوتسال/ بازیکنان دنبال خرید باشگاه!

اتفاق عجیب در تیم لیگ برتری فوتسال/ بازیکنان دنبال خرید باشگاه!

سرمربی تیم فوتبال ایمان شیراز می‌گوید بعضی از بازیکنان این تیم به دنبال خرید امتیاز باشگاه هستند و این مسئله، تمرکز دیگر بازیکنانش را بر هم زده است.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران،در یکی از دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر فوتسال روز گذشته تیم راگا موفق شد با نتیجه ۵ بر یک تیم ایمان شیراز را شکست بدهد. تیم ایمان که با خرید امتیاز ارژن در لیگ برتر فوتسال حاضر شده است، وضعیت خوبی در این فصل ندارد و تاکنون چهار باخت از چهار مسابقه را از خود بر جای گذاشته است.

این در حالی است که حمید کمالی سرمربی تیم فوتسال ایمان شیراز از کم تجربگی مسئولان باشگاه و اتفاقات حاشیه‌ای به عنوان دلایل مهمی در ناکامی این تیم یاد می‌کند.

حمید کمالی گفت: از ابتدای فصل اتفاقاتی افتاد و مالک جدید، امتیاز تیم ارژن را خریداری کرد اما به دلیل کم تجربگی، باعث شد تیم از روز اول بد جلو برود. مالک جدید نمی‌دانست شرایط به چه صورت است و یا شاید خوب تفهیم نشده بود که تیم‌داری به چه شکل است. من آن زمان در تیم نبودم و حتی هفته نخست روی نیمکت حضور نداشتم.

وی افزود: آن زمان قراردادهایی بستند. تیم دیر شروع به کار کرد و بازیکن زیادی هم نمانده بود. با اصرار مالک باشگاه و باوجود یکسری از مشکلات که تمایل به کار نداشتم، پذیرفتم که هدایت تیم ایمان را قبول کنم. متاسفانه کل انرژی ما از آن روز صرف اشتباهات و مشکلاتی شده است که از ابتدای فصل در تیم رخ داده است. مثلاً بعضی از بازیکنان با یک بازیکن توافق کرده‌اند نه با باشگاه! اینها تیم را دچار مشکل کرده است.

سرمربی تیم ایمان تاکید کرد: بازیکن به جای اینکه با مدیرعامل باشگاه صحبت کند، توافقاتش را با یک بازیکن دیگر انجام داده و مدیرعامل فقط قرارداد را امضا کرده است؛ بدون هیچ شرط و شروطی. با تعدادی از بازیکنان قراردادهای خوبی بسته نشده است. این ناهماهنگی‌ها باعث شد تا انرژی خود را صرف رفع اشتباهات کنیم. متاسفانه مالک باشگاه بعد از بازی با کوثر شروع کرد به گفتن اینکه نمی‌توانم تیم‌داری کنم و مشکل دارم. او می‌گفت توان ادامه کار را ندارم و در تماس‌هایی که با بنده داشت، می‌گفت کار کردن سخت است.

کمالی یادآور شد: هیچ مسئولی هم در استان به ما کمک و اعتنا نمی‌کند. حتی شورای شهر شیراز که برای تیم‌های فوتبال قشقایی و فجر مصوبه می‌گذارد ولی نگاهی به ما ندارد. از همان روز اول به مالک باشگاه گفتم که فکر نکنید از جایی به شما کمک می‌شود. اگر می‌خواستند کمک کنند ارژن را با آن همه سابقه و تجربه در لیگ نگه می‌داشتند. متاسفانه ارژن را نابود کردند. یادم هست وقتی مالک جدید باشگاه آمد گفتم امیدوارم دیگر این را نابود نکنند. به مالک گفتم با اشتباهاتی که از اول فصل شده، بعید می دانم تا روز آخر بتوانید کار کنید. قبل از بازی با راگا معلوم نبود تیم چه زمانی تیم به سمت تهران حرکت کند. تمرکز تیم و من به هم ریخته بود.

وی گفت: چند مشکل در روزهای گذشته ایجاد شده بود که به دلیل بی تجربگی دوستان در باشگاه رخ داده است. این ناشی از نبود یک ساختار و هماهنگی مناسب در باشگاه جدید است. یکسری مشکلاتی رخ داده که من هیچ موقع در ارژن ندیده بودم. از چند روز قبل مشخص نبود تیم برای بازی با راگا اعزام شود. از شب قبل از بازی تا صبح مشکلاتی را دیدم. مثلاً دو – سه بازیکن دنبال این بودند که امتیاز باشگاه را از مالک باشگاه خریداری کنند! ذهن همه بازیکنان را به هم ریختند. وقتی شب قبل از بازی با مالک باشگاه صحبت می‌کردم تایید کرد بعضی از بازیکنان درخواست خرید امتیاز تیم را دارند.

کمالی تصریح کرد: با این کار تمرکز و ذهنیت بازیکنان ما را به هم ریختند. باید کار فنی جلو برود ولی از وقتی آمده‌ام درگیر چنین مسائلی هستم. این هم از شانس ما است که این اتفاقات می‌افتد. حتی بعضی از بازیکنان می‌گویند از بیرون عامدانه امکانات را در اختیار تیم قرار نمی‌دهند تا فشاری برای تعطیلی تیم و جدایی ما ایجاد شود.

سرمربی تیم فوتسال ایمان شیراز در ادامه به مشکلات تیمش اشاره کرد و گفت: دروازه بان ما در بازی با کوثر مصدوم شد ولی ۱۲-۱۰ روز است دروازه بانم را ندیده‌ام و نمی دانم چه بلایی سرش آمده است. فقط می دانم او در خوابگاه بوده و در فضای مجازی از باشگاه خداحافظی کرده است. در بازی مقابل راگا دروازه بان اول را نداشتیم. دروازه بان دوم هم دچار مشکل شد و او را هم نداشتیم.

کمالی افزود: این تفکرات در تیم رخنه کرده است. نکته جالب اینجاست که یکی دو بازیکن درخواست خرید باشگاه را از مالک جدید دارند؛ بدون آنکه من هم خیلی در جریان باشم. یا این کار ذهن بازیکنان دیگر را به هم ریختند. مشکلاتی در زمینه پشتیبانی داشتیم ولی حالا می‌شنویم که می‌خواهند به این شکل فشار روی تیم بگذارند تا یک عده بروند و یک عده بمانند.

سرمربی تیم ایمان شیراز یادآور شد: این مشکلات از نبود یک ساختار و نظام درست و از بی تجربگی است. مالک می‌گوید به من گفته بودند هزینه‌های تیم‌داری پایین است ولی حالا با هزینه‌های بالا مواجه شده است. باشگاه هزینه‌هایی کرده است که نیازی نبوده. افسوس خوردم چرا فردی که تیم را این فصل خریداری کرده، در هفته پنجم درخواست انصراف و واگذاری تیم را داده است.

وی گفت: قصد نداشتم امسال در فوتسال شیراز کار کنم ولی مالک باشگاه چند بار با بنده تماس گرفت و درب منزل ما آمد. خیلی باید انرژی گذاشت تا اول این مشکلات را حل کرد. بحث فنی برایمان مهم نیست؛ اهمیت ندارد تیم چهار باخت آورده است! در لیگ‌های قبل هم یک نیم فصل نتیجه نمی‌گرفتیم ولی در نیم فصل دوم تیم را جمع می‌کردم.

کمالی درباره اینکه حالا برنامه و پیشنهادش برای حل این مشکل چیست؟ گفت: می‌خواستم قبل از بازی با راگا کنار بکشم و الان هم نظرم همین است. این وضعیت به اعتبار ما لطمه می‌زند. از سمت دیگر مالک باشگاه اجازه نمی‌دهد. اگر بخواهم بمانم و مبارزه کنم برایم کاری ندارد و می‌شود راحت برخورد کرد ولی اینکه بازیکنان می‌خواهند امتیاز بخرند به من ارتباطی ندارد. نمی‌توانم جلوی آنها را بگیرم.

«اگر بازیکنان تیم مالکیت باشگاه را در اختیار بگیرند، آیا حاضر هستید زیر نظر شاگرد خودتان کار کنید؟» کمالی در پاسخ به این سئوال گفت: خیر بنده زیر بار این مسائل نمی‌روم. آدمی نیستم با هرکسی کار کنم. آن بحث را خودشان می‌دانند و به من ارتباطی ندارد. تا روزی که مالک فعلی بخواهد کمک می‌کنم ولی الان کمک کردن در شهر شیراز سخت است. سال هاست که می گویم آقای شورای شهر عزیز! مگر شما روزنامه، خبرگزاری و رسانه‌ها را نمی خوانید؟ مگر نمی‌دانید یک تیم فوتسال در این شهر است که ۱۵ سال به نام ارژن بوده و حالا چند هفته به نام ایمان شیراز است؟ چطور دو مصوبه برای دو تیم فوتبال می‌دهید ولی برای فوتسال مصوبه نمی‌دهید. هضم این موضوع سخت است.

سرمربی تیم فوتسال ایمان شیراز اظهار کرد: یک جایی می گویم ما داریم به فوتسال شیراز خیانت می‌کنیم چون با هر شرایطی کار می‌کنیم تا بار فوتسال را به دوش بکشیم. اگر بنده نبودم تیم برای بازی با راگا به تهران سفر نمی‌کرد. نمی‌خواستم بیایم و حالا این مسائل هم ایجاد شده است. ترسی از باخت و شکست ندارم و این را قبلاً نشان داده‌ام. مقابل راگا هم خوب بازی کردیم ولی اگر بخواهد این مشکل ادامه یابد، بودن من به آبرو و اعتبارم لطمه می‌زند.

کمالی گفت: باشگاه باید شرایط را فراهم کند و هرکسی سر جای خودش باشد. این تیم مثل یک گوشت قربانی شده و هرکسی یک تکه اش را بر می‌دارد. هرکسی برای خودش نظر می‌دهد و با این نظرات و کارهای اشتباه، تیم را به سمتی برده‌اند که نباید ببرند. بارها گفته‌ام تیم باید تقویت بشود و من هم با چند بازیکن صحبت کرده‌ام ولی همان بازیکن تماس می‌گیرد و می‌گوید چیزهایی شنیده‌ایم که نمی‌توانیم به شیراز بیاییم. اگر شرایط فراهم نشود، ادامه کار اشتباه است و امثال ما نباید چنین کاری کنیم.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.