کد خبر : 193875
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
-

برخی با رای خود معامله کردند

شمس : امیدوارم افراد متخصص برای فوتسال تعیین کند/ ریاست جمهوری دو دوره است، ریاست هیات فوتبال نامحدود / شصت هفتاد نفر به من قول رای دادند

شمس : امیدوارم  افراد متخصص برای فوتسال تعیین کند/  ریاست جمهوری دو دوره است، ریاست هیات فوتبال نامحدود / شصت هفتاد نفر به من قول رای دادند

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، پیشکسوت فوتسال کشورمان گفت: برخی از روسای هیئت ها سالهاست که در رأس امور هستند و ریاست آن‌ها نامحدود است، این افراد حتی اگر انیشتین هم باشند در طی این سال‌ها طرح‌هایشان تمام شده است. حسین شمس درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: باید به فدراسیون فوتبال و بخشی که

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، پیشکسوت فوتسال کشورمان گفت: برخی از روسای هیئت ها سالهاست که در رأس امور هستند و ریاست آن‌ها نامحدود است، این افراد حتی اگر انیشتین هم باشند در طی این سال‌ها طرح‌هایشان تمام شده است.
حسین شمس درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: باید به فدراسیون فوتبال و بخشی که مسئولیت برگزاری مجمع را بر عهده داشتند خسته نباشید بگویم. مجمع انتخابات فدراسیون بسیار برنامه‌ریزی شده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد تا کسی در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا دچار مشکل نشود. امیدوارم شهاب عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال در آینده تصمیمات درست بگیرد و شاهد مشکلات گذشته نباشیم.

وی در مورد عدم حضور فوتسالی‌ها در هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار کرد: متأسفانه همیشه رأی‌دهندگان و کسانی که سرنوشت انتخابات را مشخص می‌کنند به سمت لابیگری می‌روند و تا وقتی این روند ادامه داشته باشد و روسای هیئت‌ها برای انتخابات نفرات با یکدیگر صحبت می‌کنند شاهد چنین مسائلی هستیم. برخی از روسای هیئت ها سالهاست که در رأس امور هستند و ریاست آن‌ها نامحدود است. این افراد حتی اگر انیشتین هم بودند در طی این سال‌ها طرح‌هایشان تمام شد. اما می‌بینیم که صندلی ریاست همیشه در اختیار آنها است. در حالی که این نقص قانون است. امیدوارم در دوره ریاست جدید به این موضوع توجه شود و دوره ریاست روسای هیئت‌ها نهایتاً دو دوره باشد. ریاست برخی افراد در هیئت‌های استانی حتی از رئیس جمهوری هم بیشتر است که این موضوع جای تعجب دارد.

پیشکسوت فوتسال ایران عنوان کرد: موضوع بعدی که باید به آن اشاره کنم عدم شفافیت رأی‌هاست. من نمی‌دانم رأی مخفی به چه معناست؟! هر کسی که در مجمع حق رأی دارد باید به صراحت آن را اعلام کنند و پای انتخاب خود هم بایستند. متأسفانه عدم شفافیت سبب شده که برخی افراد رأی خود را معامله یا آن را بفروشند. من در مجمع فدراسیون فوتبال برای هیئت رئیسه ۷ رأی به دست آوردم این در حالی بود که قبل از برگزاری مجمع همه افراد که در حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر بودند به من می‌گفتند به طور حتم گزینه مورد نظر ما هستی، اما نمی‌دانم پس از برگزاری مجمع چه اتفاقی افتاد که در نهایت هفت نفر به من رأی دادند. فکر می‌کنم برای آقایان مسائل مهم‌تری اهمیت داشته که شاهد چنین اتفاقاتی بودیم، البته وقتی آرا شفاف نباشد این مسائل هم به وجود می‌آید و هر کسی می تواند ادعا کند که ما رأی دادیم اما زمان انتخابات لابی کنند.

شمس در پاسخ به این سوال که جامع فوتسال از رئیس جدید فدراسیون چه انتظاراتی دارند، عنوان کرد: من مطمئن بودم اگر علی کریمی که شاگرد خود من بوده رأی می‌آورد و به عنوان رئیس انتخاب می‌شد به فوتسالی‌ها نگاه ویژه‌ای داشت. او از جامعه فوتسال بوده و سرنوشت این رشته برای او اهمیت دارد، اما به هر حال این اتفاق نیفتاد. با این حال از عزیزی خادم به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال این انتظار و توقع را داریم که کمیته فوتسال را به معاونت ارتقا دهد. عزیزی خادم یک مدیر اقتصادی و جوان است و با این شعار جلو آمد که تحولی ایجاد می‌کند و نیروهای انسانی را ارتقا می‌دهد.

شمس گفت: امیدوارم افراد متخصص برای فوتسال تعیین کند و به آنها اختیار تام دهد. خواسته جامعه فوتسال این است که به جای کمیته فوتسال یا سازمان لیگ، آن را در حد معاونت ارتقاء دهد و در نهایت فوتسالی‌ها برای رشته تصمیم بگیرند. حضور میرشاد ماجدی در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اتفاق خوبی است. او خود از جامعه فوتسال بوده و به این رشته اشراف کامل دارد امیدواریم که از منافع فوتسال حمایت کند. فوتسالی‌ها این حق را دارند که در امور مختلف از جمله مسابقات، آموزش، مسائل انضباطی و … تصمیم‌گیرنده باشند.

پیشکسوت فوتسال همچنین با انتقاد از برنامه فوتبال برتر گفت: من برای مجری این برنامه بسیار متأسف هستم. وقتی شهاب عزیزی خادم میهمان این برنامه بود، آقای مجری بیش از ۱۰۰ سوال در مورد فوتبال از او پرسید، اما یک بار هم اسم فوتسال را نیاوردند. این در حالی است که تیم ملی فوتسال مردان در شهریور‌ماه باید در مسابقات جام جهانی لیتوانی شرکت کند و انتظار این بود که از رئیس جدید فدراسیون سوال پرسیده شود که چه برنامه‌ای برای آماده‌سازی این تیم دارد. امیدوارم این موضوع سهوی باشد و دیگر شاهد آن نباشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.