کد خبر : 206141
تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 مهر 1400 - 14:40
-

تمامی رده‌های مختلف فوتسال تعطیل شده است

درودگر:۱۵ سال است که به فوتسال کم لطفی شده است / دعوت فخیم ۳۷ ساله یعنی جوانگرایی نداشته‌ایم / ۴۰۰ مربی فعال فوتسال خانه نشین شده اند

درودگر:۱۵ سال است که به فوتسال کم لطفی شده است / دعوت فخیم ۳۷ ساله یعنی جوانگرایی نداشته‌ایم / ۴۰۰ مربی فعال فوتسال خانه نشین شده اند

رئیس سابق کمیته فوتسال گفت: کارشناسان ما که این روزها در مورد حذف تیم ملی نظر می‌دهند این تیم را فقط در یک بازی آنالیز می‌کنند و نتیجه یک بازی را به کل بازی‌ها و زحمات ملی‌پوشان و کادر فنی ترجیح می دهند.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران ، صادق درودگر، در خصوص حذف تیم ملی فوتسال در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی اظهار داشت: از کلیه ملی‌پوشان و کادرفنی برای رسیدن به مرحله یک هشتم و زحماتی که  در طول این مدت کشیدند تشکر می کنم. متأسفانه کارشناسان ما که این روزها  نظر می‌دهند تیم ملی را فقط در یک بازی آنالیز می‌کنند و نتیجه یک بازی را به کل مسابقات تعمیم می دهند.

وی افزود: ۱۵ سال است که به فوتسال کم لطفی شده و در انتخات مدیران این رشته فدراسیون کم‌توجه است. این روند و انتخاب مدیران بی‌تجربه همچنان ادامه دارد. در حال حاضر فوتسال تحقیر شده و ساختار آن هر روز ضعیف‌تر از قبل شده و رده پایه ای وجود ندارد. زمانی ما تیم زیر ۱۹ سال تشکیل دادیم و آن را به قطر اعزام کردیم و این تیم در مقابل تیم‌هایی بزرگ دنیا مثل برزیل بازی کردند. 

رئیس سابق کمیته فوتسال ادامه داد: زمانی ما در تیم‌های پایه آنقدر خوب بودیم و تورنمنت‌های مختلف برگزار می‌کردیم. یادم هست محمد طاهری آن زمان شماره ۱۶ را بر تن داشت و در تیم جوانان در شهر ورامین بازی می‌کرد. در آن مقطع وی را کشف کردیم، یا بازیکنان دیگر. همچنین در حال حاضر تمامی رده‌های مختلف فوتسال جوانان، تیم «ب» و یا زیر ۲۰ سال تعطیل شده است. وقتی که ما در رده های پایه فعالیتی نداریم و لیگی وجود ندارد دیگر انگیزه‌ای برای جوانان به وجود نمی‌آید. محمد طاهری، کشاورزی، نظری، فخیم و … آنها با سن پایین جایگزین بزرگان فوتسال  مثل  سیامک داداشی، مرحوم بابک معصومی، علی صانعی، شاندیزی شدند. این جوان‌ها آمدند جایگزین آنها شدند و نسل طلایی فوتسال ما را تشکیل دادند. البته ما از این افراد درخواست کردیم که کنار بروند و جایی را برای جوان‌ها باز کنند آنها هم با آغوش باز پذیرفتند و همین  جوانان در اولین حضور خود سوم آسیا شدند.

درودگر تصریح کرد: وقتی ما تیم‌های پایه نداریم مربیان تیم ملی باید از کجا بازیکن بیاورند؟ فدراسیون باید دیدگاه خودش را نسبت به جوانگرایی و تیمهای پایه مثبت کند. وقتی که فرهاد فخیم بعد از ۱۷ سال دوباره به تیم ملی دعوت می‌شود یعنی اینکه ما پشتوانه‌سازی و جوانگرایی نداشته‌ایم و این موضوع می تواند زنگ خطری برای فوتسال باشد. همه در جام جهانی لیتوانی زحمت کشیدند و نباید زحمات آنها را برای یک شکست زیر سؤال ببریم.

وی افزود:  پیشنهاد می شود فدراسیون هرچه زودتر به تشکیل  رده‌های پایه اقدام کند و پیشکسوتان را دعوت به کار تا با یکرنگی و یکدلی همه بتوانیم تیم ملی موفقی در سطح آسیا و جهان داشته باشیم.

رئیس سابق کمیته فوتسال در پاسخ به این سوال که از سال ۷۵ تا ۸۶ مدیر کمیته فوتسال بودید و در رده پایه و تیم ملی موفقیت‌های زیادی به دست آوردید آیا فدراسیون در خصوص تجربیات شما سؤالی داشته است یا خیر، عنوان کرد: خیر. ۱۴ سال است که هیچکس از فدراسیون درخواست برنامه و یا همکاری از من نداشته است. در حال حاضر روند جوانگرایی تعطیل و فوتسال ما کوچک شده است. زمانی ما در همین فوتسال ۴۰۰ مربی آماده داشتیم اما بعد چه اتفاقی افتاد؛ همه آنها خانه‌نشین شدند! 

درودگر خاطرنشان کرد: ما در فوتسال جوانگرایی نداریم و باید افرادی در رأس کار قرار بگیرند که از خاک خورده های این رشته باشند. امیدوارم که این شکست پلی باشد برای پیروزی و آدمها از خواب بیدار شوند. عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال بارها اعلام کرده که نگاه ما به تیم‌های ملی به خصوص فوتسال نگاه ویژه و پایه‌ای است امیدوارم این کار عملی شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.