کد خبر : 225019
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
-

نگاه کارشناسی محسن خبیری به بازی کراپ و گیتی پسند/یک نیمه فنی، یک نیمه حاشیه ای

نگاه کارشناسی محسن خبیری به بازی کراپ و گیتی پسند/یک نیمه فنی، یک نیمه حاشیه ای

مربی و کارشناس فوتسال به بررسی بازی کراپ و گیتی پسند پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ، محسن خبیری مربی و کارشناس فوتسال در تحلیلی که از بازی کراپ الوند با گیتی پسند در اختیار پایگاه خبری فوتسال گذاشته آورده است:
هردوتیم با دو ترکیب مشخص و هماهنگ که در هفته های گذشته هم به این شکل بود بازی را شروع و ادامه دادند.سیستم هردوتیم ۱>3 با دو راس ثابت در ترکیب اول که احمد عباسی در گیتی و جوان در کراپ این نقش را به خوبی اجرا کردند. و در ترکیب دوم مروتی برای گیتی و طالبی برای کراپ بعنوان راس متحرک ایفای نقش می کردند.
بیشتر برنامه حمله ای هر دوتیم رساندن توپ با حداقل پاس به راس جلو و اضافه شدن نفرات دیگر بود.
کراپ اینکار را بیشتربا استفاده از پاس‌های بلند به خوبی در نیمه اول اجرا کرد و چندین موقعیت هم خلق کرد.
باتوجه به پرس توپ دو و سه که در دستور کار هردوتیم بود مجبور به این کار می شدند و توپ را از یک سوم خود سریع خارج می کردند.
ده دقیقه اول بازی باتوجه به حساسیت بالای بازی بیشتر دوتیم روی کنترل همدیگر کار می کردند و ندادن موقعیت و با ضریب اشتباهات کم فردی پیش رفت.
بازیهای با این حساسیت و همچنین بسته بازی کردن هر دوتیم در دفاع،استفاده از شروع مجددها می‌تواند گره گشا باشد که از چهار گل نیمه اول دو گل از این تاکتیک ها به ثمر رسید.
در نیمه اول بازی نسبتا جذاب و فنی و کم اشتباه از جانب دو تیم مشاهده کردیم.
باتوجه به بازیهای گذشته گیتی و مشهود بودن ضعف در سرعت و فشار دفاع اول و عدم پوشش مدافع پوشش مرکزی (راس عقب) دادن فرصت های شوت زنی به حریفان و دریافت گلهای شبیه به هم که در این بازی مجددا گیتی را دچار مشکل کرد باعث گلهای دریافتی شد.
به نظربنده نقش مدافع اول در گلهای دریافتی بسیار پررنگ تر از سایر مدافعان است.
شماببینید تعداد خطاهای داده شده توسط بازیکنان گیتی که می توان به ضعف در تکنیک و مهارت مدافعان اول شان اشاره کرد که کادرفنی این تیم باید چاره ایی برای این مشکل بیندیشد.
کراپ بعداز زدن گل اول استراتژی خود رابه دفاع ضدحمله تغییر داد و همین امر باعث شد گیتی فشار خود را زیاد کند و بازدن دوگل ( یک گل از شروع مجدد و دیگری از روی،شوت )دو دقیقه پایانی بازی بسمت انتقال های سریع از جانب هر دوتیم رفت.
به نظرم گیتی می‌توانست در یک دقیقه پایانی روی مالکیت می رفت تا زمان به پایان برسد که روی یک غفلت و عدم فشار مدافع اول و ضعف درپوشش عمق دفاع منجربه گل دوم شد
درنیمه دوم باتوجه به حاشیه های شروع نیمه دوم و تاخیر در آن و تنش هایی که از نیمکت تیم ها به داخل زمین شد بازی از شرایط فنی خارج شد و رو به بازی درگیرانه و فیزیکی رو آورده شد که طبیعی به نظر می رسید.
دلیلش هم می‌توان به پنج خطاشدن گیتی در ۸ دقیقه مانده به پایان بازی ودادن پنالتی نقطه دو، که گیتی را در دفاع دست به عصاکرد.
درنیمه دوم ،دوتیم مخصوصا ده دقیقه دوم را به بازی خلاقانه فردی بازیکنان دوتیم و کارهای گروهی دونفره آوردند.
ای کاش ما به سمتی برویم که حساسیت های بازی بیشتر روی عملکرد فنی و تغییرسیستم ها و تاکتیک ها منجر شود چرا که ما مربیان مثل یک شطرنج باز باید باشیم تا رو آوردن به مسائل حاشیه ایی ‌که این امر بیشتر از مسائل فنی در نیمه دوم خودش رانشان داد و تماشاگران و بینندگان را از یک بازی جذاب و زیبا محروم کردند.
در فوتسال حال حاضردنیا دیگر اینکارها منسوخ شده و تیم ها بیشتر تمرکز در مسائل فنی خودشان دارند تا مسائل حاشیه‌ای، که کاملا باعث از بین رفتن تمرکز خواهد شد و درنهایت نمی توانیم بازی را خوب دیده و تحلیل کنیم و به نوعی بازی از دست مان در می رود.
امیدوارم روزی برسد که شاهد اینگونه حواشی در تمامی مسابقات فوتسال کشور نباشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.