کد خبر : 227093
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳
-

حرکت تیم ملی روی میانگین ۲۷ سال/ تیم شمسایی جوان تر از تیم جام جهانی، هم سن با آخرین تیم ملی ناظم الشریعه!

حرکت تیم ملی روی میانگین ۲۷ سال/ تیم شمسایی جوان تر از تیم جام جهانی، هم سن با آخرین تیم ملی ناظم الشریعه!

مقایسه میانگین سنی تیم ملی فوتسال ما را به آمار جالبی می رساند.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، طی روزهای اخیر در مورد میانگین سنی تیم ملی فوتسال مباحث زیادی مطرح شده است و عده ای معتقدند با وحود شعار شمسایی در تیم ملی مبنی بر جوانگرایی ، این اتفاق را در تیم ملی شاهد نیستیم و کادرفنی جدید نتوانسته در این زمینه انقلابی در ترکیب تیم ملی ایجاد کند. به اعتقاد برخی از کارشناسان، شمسایی در تیم ملی جوانگرایی نکرده بلکه به نسلی از بازیکنان که پشت سر بازیکنان بزرگ گذشته قرار گرفته بودند میدان داده و این بازیکنان نیز اکثرا در زمره بازیکنان جوان نیستند.در ادامه با مرور میانگین سنی تیم های ملی در مسابقات مختلف اخیر به مقایسه آنچه در تیم ملی کنونی رخ داده است می پردازیم.

تیم کهنسال جام جهانی ۲۰۲۱

تیم ملی در جام جهانی سال گذشته با میانگین سنی ۳۱.۵۲ یکی از پیرترین تیم های جام جهانی بود و در نهایت نیز عملکرد خوبی از خود ارائه نداد.این در حالی است که اکثر کارشناسان فوتسال از ناظم الشریعه خواسته بودند تا دست به جوانگرایی در تیم ملی بزند و او هر بار با بیان اینکه این اتفاق با شیب ملایمی در حال رخ دادن است از ورود بازیکنان جوان به تیم ملی خبر می داد اما در عمل تیم ملی با میانگین سنی بالایی وارد جام جهانی شد.

میانگین سنی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

ناظم الشریعه دیر تیم را جوان کرد

با ناکامی در جام جهانی و انتقادات از تیم ملی فوتسال، ناظم الشریعه که پس از جام جهانی نیز همچنان سرمربی تیم ملی بود در ترکیب تیم برای دو بازی دوستانه با ایتالیا تغییراتی ایجاد کرد که باعث کاهش چهارساله میانگین سنی تیم ملی شد.تیم ملی در بازی با ایتالیا با میانگین سنی ۲۷.۷۹ وارد میدان شد. ۶ بازیکن جدید به تیم وارد شدند که این عامل باعث کاهش میانگین سنی تیم ملی شد اما مشخص نبود اگر ناظم الشریعه در تیم ملی می ماند این بازیکنان هم در تیم ملی باقی می ماندند یا نه؟

میانگین سنی آخرین تیم ملی تحت هدایت ناظم الشریعه به شرح زیر است:

ورود شمسایی با شعار جوانگرایی

وحید شمسایی اواخر سال گذشته با شعار تغییر نسل و جوانگرایی سرمربی تیم ملی فوتسال شد.اولین مسابقات رسمی تحت هدایت او فروردین امسال و مسابقات مقدماتی آسیا بود که شمسایی تنها ۶ بازیکن جام جهانی را نگه داشت و سایر بازیکنان جدید بودند. با این تغییرات میانگین سنی تیم ملی به ۲۷.۵۲ سال رسید یعنی چهار سال جوان تر از تیم جام جهانی و البته تقریبا همسن با آخرین تیم تحت هدایت ناظم الشریعه مقابل ایتالیا!

حرکت شمسایی روی مدار ۲۷ سالگی

برای بازی های جام ملت های آسیا نیز لیست ۱۴ نفره تیم ملی اعلام شد که میانگین ستی تیم ملی ۲۷.۶۰ سال است یعنی تیم ملی نسبت به آخرین تورنمنت رسمی که شرکت کرده یعنی جام جهانی ۴ سال جوانتر شده اما نسبت به آخرین تیم تحت هدایت ناظم الشریعه و اولین تیم تحت هدایت شمسایی در مقدماتی آسیا تغییر محسوسی نداشته است. از جام جهانی تنها ۵ بازیکن در تیم کنونی جای دارند(طیبی- سنگ سفیدی-احمدعباسی- اولادقباد- رفیعی پور) و نسبت به آخرین تیم تحت هدایت ناظم الشریعه یعنی بازی با ایتالیا ۸ بازیکن در تیم شمسایی هستند (طیبی- آقاپور- درخشانی- رفیعی پور- اولادقباد-کدخدایی-احمدعباسی و کریمی) همچنین شمسایی نسبت به مقدماتی آسیا چهار تغییر در تیم ملی ایجاد کرده است که با وجود این چهار تغییر در میانگین سینی تیم ملی تغییری ایجاد نشده است.در هر صورت به نظر می رسد در مورد تیم شمسایی این عبارت درست باشد که تغییر نسل رخ داده اما جوانگرایی چندانی را مشاهده نکردیم و حداقل نسبت به آخرین تیم تحت هدایت ناظم الشریعه این اتفاق رخ نداده است.در ادامه میانگین سنی تیم ملی در جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ را مشاهده کنید:

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پویا چهارشنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

میخاید راحت تیم ملی جوانان رو ببریم. میانگین بیاد ٢٢ سال. پس کی باید از این با تجربها استفاده کرد ? بازیکن امادست باید بازی کنه. چه ٢٠ سال چه ٣٠ سال. جام جهانی جای با تجربهاست. وقتی هنوزم قادرن به خوبی بازی کنن. هی میفرمایند بازیکن جوون ببریم با تجربه شه برا جام جهانی. وقتی هم حام جهانی رسید میگن سنش بالاست . هیچ جای دنیا ایقد به این معادلات سن به انداژه شما توجه نمیکنن.

پاکزاد چهارشنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲

خداوند کسانی راکه در کمال آمادگی ،پختگی و تجربه به بهانه جوانگرایی از تیم ملی حذف نمودند هرگز نخواهد بخشید چون اینها سالها پس از تحمل رنج و مشقت های فراوان این مهارت ها و تجارب را کسب نموده اند و بایستی از آنها تا وقتی میتوانند مثمر ثمر باشند ،استفاده کرد و جوان تر ها درکنار آنها به رشدو آمادگی لازم برسند و کم کم جایگزین آنها شوند والا با این روش کنونی با تجربه های مستعد وآماده سرخورده ،بدون انگیزه و منزوی خواهند شدو جوانان کم تجربه نیز بدلیل عدم تجربه کافی، راندمان وپویایی لازم را نخواهند داشت و نتیجه آن شکست و عدم موفقیت درمیادین بزرگ بین المللی خواهدبودوهمین باعث عدم خودباوری آنها خواهد شد.

محمد چهارشنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۹

اصلا بحث جوان و پیر نیست بحث اصلى دروغ گفتن شمسایی و فریب افکار عمومى توسط کادر فنى تیم محلى هست !! مربى تیم کلى نباید دروغ بگوید و گرنه حق سرمربى هست هر کسى را که میخواهد ببرد چون خودش پاسخگوى نتایج هست