کد خبر : 227347
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 مهر 1401 - 9:31
-

صالح:مگر نظری می‌تواند در مسائل فنی دخالت کند؟/ سنگ‌سفیدی می ماند برای شمسایی تره خرد نمی کردند/ آقایان در فوتسال راه درست را گم کردند

صالح:مگر نظری می‌تواند در مسائل فنی دخالت کند؟/ سنگ‌سفیدی می ماند برای شمسایی تره خرد نمی کردند/ آقایان در فوتسال راه درست را گم کردند

مدرس کنفدراسیون فوتسال آسیا گفت: مثل اینکه آقایان راه را در فوتسال گم کرده‌اند که تیم قبل از مسابقات قهرمانی آسیا تا به این حد درگیر حاشیه شد.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال،  تیم ملی فوتسال کشورمان در شرایطی عازم مسابقات قهرمانی آسیا شد که ابهامات خط خوردن سنگ‌‌سفیدی و برکناری مصطفی نظری مربی دروازه‌بانان حواشی زیادی را به وجود آورد. سنگ سفیدی ملی‌پوش کشورمان طبق آنچه گفته شده بود به دلیل مصدومیت از ترکیب تیم ملی خط خورد؛ اما این بازیکن مدعی شده که مصدومیتی ندارد و هم‌اکنون مشخص نیست به چه دلیل کنار گذاشته شده است. همچنین مصطفی نظری مربی دروازه‌بان تیم ملی هم برکنار شد که گویا اختلافات او و شمسایی دلیل این موضوع بوده و نظری به خاطر عدم مشورت شمسایی با او در مسائل فنی ابراز ناراحتی کرده است. با این حال تیم ملی فوتسال کشورمان پس از تورنمنت تایلند برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا راهی کویت شده و این در شرایطی است که تیم ملی پوست‌اندازی کرده و با ترکیب جوان در این مسابقات حاضر می‌شود.

تیم فوتسال جوان شده است

ناصر صالح مدرس کنفدراسیون فوتسال آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره شرایط فعلی تیم ملی فوتسال و حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: تیم ملی قرار است در کوران مسابقات قهرمانی آسیا به میدان برود، آن هم در شرایطی که این تیم جوانگرایی کرده و بازی‌های تدارکاتی زیادی هم نداشته است. تیم ژاپن برای حضور در همین مسابقات، بازی تدارکاتی با تیم برزیل داشته و اگر تیم ما همین تورنمنت تایلند را هم نداشت عملا بدون بازی تدارکاتی به این مسابقات اعزام می‌شد. امیدوارم تیم در این مسابقات نتیجه قابل قبول کسب کند؛ به خصوص اینکه جوانگرایی هم رخ داده و نیروهای تازه‌نفس به تیم اضافه شده‌اند.

مگر نظری می‌تواند در مسائل فنی دخالت کند؟!

وی گفت: با توجه به این شرایط تیم ملی نیاز به حمایت دارد تا بهترین عملکرد را در مسابقات قهرمانی آسیایی داشته باشد. البته متأسفانه قبل از اعزام تیم دچار حاشیه شد که همین موضوع می‌تواند در عملکرد تیم تأثیر بگذارد. مصطفی نظری به‌عنوان مربی دروازه‌بان در کنار تیم بوده و طبق آن چیزی که من شنیدم و نمی‌دانم چقدر درست است، به خاطر عدم مشورت شمسایی با او در مسائل فنی ابراز ناراحتی کرده و از تیم جدا شده است. نکته قابل توجه اینکه نظری مربی دروازه‌بان است و مسائل فنی در حوزه اختیارات سرمربی تیم است. یعنی شمسایی باید در مورد این مسائل تصمیم بگیرد و حرف اول و آخر را بزند. در واقع نظری اصلا نباید در مورد مسائل تاکتیکی نظر بدهد و من نمی‌دانم چرا باید نسبت به این موضوع ابراز ناراحتی کند.

آقایان راه درست را گم‌ کردند 

وی گفت: نظری پذیرفته که شمسایی سرمربی تیم است و اوست که باید نظر اول و آخر را بدهد. البته من دفاعی از شمسایی ندارم اما هر کسی باید طبق مسئولیتی که دارد کار را جلو ببرد. نظری مربی دروازه‌بانان است و او باید دروازه‌بان را تمرین دهد و نظرش را در مورد عملکرد فنی دروازه‌بانان به سرمربی انتقال دهد. او اصلا نباید در مورد مسائل تاکتیکی دخالتی داشته باشد. در خصوص این موضوع نباید دنبال مقصر بگردیم. مسئولیت‌ها تعریف شده و افراد براساس آن باید بپذیرند و احترام بگذارند. به نظرم این آقایان راه را گم کرده‌اند و با این مسائل روحیه تیم را پایین می‌آورند.

خط خوردن سنگ‌سفیدی دو علت دارد

صالح در ادامه به وضعیت سنگ‌سفیدی اشاره کرد و گفت: طبق آنچه گفته شد گویا سنگ‌سفیدی به‌خاطر مصدومیت کنار گذاشته شده است که البته خودش مدعی است مصدومیت ندارد. من همیشه به بازیکنان تیم ملی گفته‌ام که آنها باید صبور باشند چرا که آن‌ها متعلق به جامعه هستند و مردم از آن‌ها انتظار دارند. یک بازیکن هر چقدر هم که تأثیرگذار و باتجربه باشد نباید به سمت داور هجوم ببرد. به نظرم خط خوردن سنگ‌سفیدی دو علت دارد. یا به دلیل مسائل انضباطی است یا مصدومیت. به هر حال هر دلیلی داشته تصمیم سرمربی مهم است و باید به آن احترام گذاشت.

سنگ‌سفیدی باید به تصمیم شمسایی احترام بگذارد

وی خاطرنشان کرد: حتی روز اول اردوی تیم ملی، دو بازیکن دیر به تمرینات رسیدند و سرمربی آن‌ها را خط زد. این موضوع نشان داد نظم و انضباط برای سرمربی اهمیت زیادی دارد. حالا باید دید آیا خط خوردن سنگ‌سفیدی به دلیل مسائل انضباطی بوده یا مصدومیت که البته خودش مصدومیت را رد می‌کند. از برخی‌ها شنیدم که شاید به دلیل شرایط سنی است که بعید می‌دانم چنین چیزی باشد؛ به هر حال شمسایی پذیرفته بود که سنگ‌سفیدی با آن شرایط سنی به اردوی تیم ملی بیاید و او را هم دعوت کرده بود. با این حال خط خوردن سنگ‌سفیدی به هر دلیلی که بوده تصمیم سرمربی است و باید به آن احترام گذاشت.

حضور سنگ‌سفیدی شاید بزرگ‌ترین لطمه را به تیم می‌زد

مدرس بین المللی فوتسال ایران در پاسخ به این سوال که نبود سنگ‌سفیدی در نتیجه‌گیری تیم تأثیرگذار است، عنوان کرد: قطعا نبود این بازیکن تأثیرگذار است؛ به هر حال سنگ‌سفیدی یکی از بازیکنان باتجربه تیم است که می‌تواند در لحظات حساس کمک کند، اما یک مربی نباید به یک بازیکن متکی باشد. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم سنگ‌سفیدی از دوستان صمیمی شمسایی است و با وجود همه انتقادهایی که به سرمربی تیم می‌شد اما او را به اردوی تیم ملی دعوت کرد و روی تصیمم خود هم پافشاری کرد، حال اینکه پشت پرده این موضوع چه بوده که شمسایی چنین تصمیمی گرفته من نمی‌دانم. از طرف دیگر شاید اگر سنگ‌سفیدی خط نمی‌خورد؛ بزرگ‌ترین لطمه به تیم ملی وارد می‌شد چرا که آن وقت هیچ کس به شمسایی اهمیت نمی‌داد و بازیکنان برای او تر هم خرد نمی‌کردند. قطعا هیچ مربی دوست ندارد تیم‌اش نتیجه نگیرد یا بازیکن تأثیرگذار خود را در اختیار نداشته باشد و ۵ روز مانده به مسابقات او را خط بزند. قطعا مسائلی مطرح بوده با این حال ما باید به این تصمیم احترام بگذاریم و حامی تیم ملی باشیم.

فدراسیون اوضاع مالی بهم ریخته‌ای دارد

صالح با اشاره به جوانگرایی در تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: شمسایی برای حضور در این مسابقات از بازیکنان جوان استفاده کرده و تیم جوان شده است. قطعا کار سختی پیش‌رو دارند. در تورنمنت تایلند تیم ملی مقابل مراکش نمایش بسیار ضعیفی داشت که عنوان شد به دلیل خستگی بوده است. ما در این مسابقات با حداقل‌ بازی‌ تدارکاتی اعزام شدیم و در برابر  تیم‌های دیگر مثل ژاپن که با برزیل بازی تدارکاتی داشته‌اند بسیار متفاوت هستیم. با این حال نمی‌توان از الان قضاوت کنیم. وضعیت فوتبال ما و به خاطر فدراسیون به لحاظ مالی خیلی بهم ریخته است.

 فدراسیون فوتبال بی‌ضابطه است

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: یکی از انتقادهای من به تیم ملی فوتسال این بود که چرا سیامک داداشی در کادرفنی تیم بزرگسالان حضور دارد؛ من با او خصومت شخصی ندارم و داداشی یکی از دوستان خوب من است؛ اما اگر قرار باشد به‌عنوان مربی در فوتسال فعالیت کند باید طبق ضابطه ابتدا از رده نوجوانان، جوانان، امیدها و بعد بزرگسالان شروع کند. اما از آنجا که فدراسیون فوتبال بی‌ضابطه است این مسائل عادی است. متأسفانه یک زمانی قرار بود تاج رئیس کمیته فنی را براساس خرد جمعی انتخاب کند، اما به یک‌باره خودش تصمیم نهایی را گرفت. این نشان می‌دهد تصمیمات در فوتسال ایران شخصی است و خرد جمعی در آن نقشی ندارد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

فوتسالى سه شنبه , ۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹

چطور حمید مشیرى که یک تدارکات هست میتواند اظهار نظر کند مصطفى نظرى نه؟!!
چطور سفال منش که یک بدنساز هست و اصلا یک بار پایش به توپ فوتسال نخورده میتواند نظر بدهد ولى مصطفى نظرى که ١٠ سال سابقه ملى دارد نمى تواند؟؟!!
سنگ سفیدى مگر چه خطاى بزرگى کرده بود که نباید مى ماند ؟!! پس چرا شمسایی گفت آسیب دیده ؟!! چرا دروغ ؟! چرا فریب افکار عمومى؟! حقیقت را بگویید
اینا همه عاقبت باند بازى و رفیق بازى و دورهمى در تیم شمسایی هست
در ضمن معدل سنى این تیم چند هست که شما میگیویید تیم جواان شده؟!!! معدل ٢٨ سال جوااان هست؟!!!

ناشناس چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳

جناب صالح متاسفانه جدیدا افکاری در شما بوجود آمده ، که با آن ناصر صالح پاکدامن و صادق بسیار متضاد است ، به نظر می آید قول و وعده مدیر فنی روی شما بسیار تأثیرگذار بوده . خداوند شما را هم به راه راست هدایت فرمایید