کد خبر : 229077
تاریخ انتشار : یکشنبه 1 آبان 1401 - 11:02
-

قحط‌الرجال در فوتسال/ منتظر افول فوتسال باشگاهی باشیم؟!

قحط‌الرجال در فوتسال/ منتظر افول فوتسال باشگاهی باشیم؟!

سازمان لیگ فوتسال با قحط الرجال روبرو شده و قرار است توسط مدیری که به درد این کار نمی خورد اداره شود.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، در میان خبرها و اظهارنظرهای عجیب و غریبی که این روزها در کشورمان می شنویم کم مانده بود فوتسال هم وارد گود شده و رقم زننده اتفاقی باشد که نه برای کسی قابل پیش بینی بود و نه برای کسی قابل هضم! اینکه احسان اصولی با چندین شغل (که برای داشتن همین‌ها هم منتقدانی جدی‌ دارد) به عنوان رئیس جدید سازمان لیگ انتخاب شود از آن دسته خبرهای عجیب و غریب این روزهاست. خبری که البته هنوز به صورت رسمی منتشر نشده و باید دید در نهایت عملی می‌شود یا خیر؟

با وجود انتقاداتی که به ریاست آرش جابری بر سازمان لیگ وجود داشت اشراف او به قانون از یک سو و حضور فعال در بازی‌های لیگ برتر که دو عنصر اصلی برای اداره سازمان لیگ است حداقل در احسان اصولی دیده نمی‌شود. مردی که تقریبا اکثریت جامعه فوتسال از حضورش در این کمیته خشنود نیستند و به نوعی در کنار ابوالمشاغل بودن، ابوالوعده فوتسالی‌ها هم هست و همین چند روز پیش دوباره حرف از بازی با پرتغال و اسپانیا برای ماله‌کشی روی مدیریت ضعیفش پس از دست دادن قهرمانی آسیا زد؛ حالا با چه متر و معیاری قرار است در سازمان لیگ فوتسال هم فعالیت کند چنین به ذهن متبادر می کند که انگار در فوتسال ما قحط‌ الرجال است.

انگار حرف‌هایی که در برخی مورد تاج می‌زدند و می‌گفتند او قصدش نابودی فوتسال است دوباره رنگ واقعیت به خود گرفته است. اصولی که خودش رئیس هیات فوتبال خراسان‌رضوی است آن هم با دو تیم در لیگ‌برتر فوتسال چطور می‌تواند ذینفع نبودن دو تیم تحت سیطره‌اش در فوتسال باشگاهی را به ۱۲تیم دیگر ثابت کند؟ مردی با اتهام بزرگ مشارکت خواسته یا ناخواسته در واژگونی شهرخودرو به عنوان بزرگترین علاقه مردم فوتبال دوست مشهد.

اصلا ماجرا را طور دیگری پیش ببریم. احسان اصولی لایق ترین مدیر حال حاضر در فوتبال ماست. آیا این مدیر لایق توانایی رسیدگی به این همه مسئولیت را دارد؟ اصلا او چطور حاضر شده بپذیرد با مشغله‌ای که دارد در سازمان لیگ که به فردی ۲۴ساعته نیاز دارد مشغول شود؟ پستی که حضور او در فدراسیون فوتبال را برای چندین سال دیگر حداقل تامین خواهد کرد.

شنیدیم حامد مومنی هماهنگ کننده بازی های AFC که فوتسالی‌ها او را غالبا با عنوان مترجم مسافرت های خارجی فوتسال می‌شناسند قرار است دبیر سازمان لیگ فوتسال شود. دقیقا با چه متر و معیاری؟ آیا واقعا مومنی با این عقبه حداقل اسم ۱۴ تیم لیگ‌برتر فوتسال را بلد است؟ آیا آشنایی با قواعد کنفدراسیون فوتبال آسیا برای یک مدیر اجرایی در لیگ پرحاشیه ایران کافی است؟ در مورد اصولی هم حرف بسیار است.

یعنی هیچ چهره فوتسالی‌ای برای سازمان لیگ برازنده نبود که این افراد که اتفاقا نزد فوتسالی‌ها محبوبیتی ندارند باید در سازمان لیگ صندلی بگیرند؟

با این انتخاب‌ها آیا می‌توان آینده روشنی در انتظار فوتسال باشگاهی ایران متصور بود و یا مثل فوتسال ملی، در بعد باشگاهی نیز باید انتظار مصاحبه‌های خالی از شرمندگی مدیران را کشید؟

فوتسالی‌ها این روزها با مصاحبه علیه یکدیگر، حسابی پشت هم را خالی می‌کنند تا مجال برای اتفاقاتی مهیا شود که کمتر در باور می‌گنجد اما در حال رخ دادن است. قطع به یقین انتصاب هر مدیری نیمه پر و خالی خودش را خواهد داشت اما ماهی گرفتن از آب گل آلود فوتسال آن هم با انتصاب مدیری با رزومه روشن و واضح نوعی خودکشی برای فوتسال باشگاهی ما پس از عملکرد واضح در مدیریت تیم‌ملی است که جامعه فوتسال، مسخ شده در حال نظاره آن است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

Mohammad یکشنبه , ۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷

قحط الرجال نیستیم ولی خوبی برای هم نمی خواهیم . تاج و ساکت با فوتسال خوب تا نکردند