کد خبر : 244350
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 تیر 1402 - 11:26
-

تقوی:در شیب تند جوانگرایی تیم ملی شایسته سالاری نادیده گرفته شده است/ لیگ و عملکرد بازیکنان هرگز زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی نرفته است

تقوی:در شیب تند جوانگرایی تیم ملی شایسته سالاری نادیده گرفته شده است/ لیگ و عملکرد بازیکنان هرگز زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی نرفته است

مدیر و پیشکسوت فوتسال ار رویه تیم ملی انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، سید اکبر تقوی مدیر باشگاه سفیر گفتمان و از کارشناسان باسابقه فوتسال کشور در مورد تیم ملی فوتسال گفت: موفقیت تیم ملی آرزوی قلبی همه مردم کشور و حمایت تمام قد وظیفه خانواده بزرگ فوتسال کشور است. وحید شمسایی نگرش جدیدی را به تیم ملی آورد ولی با یک شیب بسیار تند شروع به جوان گرایی کرد و معتقدم در این شیب تند شایسته سالاری نادیده گرفته شد چرا که هم اکنون بازیکنان کنار گذاشته شده از تیم ملی گران قیمت ترین و با ارزش ترین بازیکنان لیگ هستند.
تقوی در مورد کادرفنی تیم ملی گفت: هفته گذشته در صحبتی که با یکی از مدرسین بنام داشتم از برگزاری کلاس های مربیگری انتقاد کردم زیرا در بحث مربیگری فوتسال نیز شایسته سالاری جایگاهی ندارد. نمی خواهم وارد بحث مصداقی شوم ولی در حال حاضر در داخل کشور مربیان با دانش و فنی بسیار خوبی داریم که زحمات آنان دیده نمی شود در مقابل برای تیم ملی مربی ای انتخاب کردیم که ساکن کشور کانادا است و باید بابت تردد ایشان صدها میلیون تومان پرداخت شود که انصاف نیست. حضور برخی افراد دیگر در در ترکیب کادرفنی تیم ملی نیز هیچ توجیهی ندارد و مشخص نیست ملاک و معیار این انتخاب ها چیست ؟
تقوی در مورد صحبت های وحید شمسایی سرمربی تیم ملی که عنوان کرده است در گذشته باشگاه ها به تیم ملی بازیکن می دادند ولی اکنون این اتفاق برعکس شده است گفت : یعنی مربیان تیم ملی به بازیکنان باشگاه ها که امانت در اختیار تیم ملی هسنند توصیه می کنند فلان تیم برو یا فلان تیم نرو؟ از وحید شمسایی که بازیکن بزرگ و سرمربی تیم ملی هستند این اظهار نظر بعید است ! حتما” منظور ایشان چیزی دیگری بوده است.
مدیر تیم سفیر در ادامه افزود: سرمربی تیم ملی باید در اظهار نظرهای خود اهداف عالیه تیم ملی و در برنامه ریزی مسابقات لیگ برتر منافع باشگاهها را لحاظ کند اینکه یکطرفه و بدون نظرات سایر سرمربیان تیم های لیگ برتری به نحوی برنامه ریزی کند که باشگاهها متضرر شوند هیچ توجیه معناداری ندارد.احترام متقابل باعث ایجاد وحدت و انسجام در رشته فوتسال می شود. اینکه توقع داشته باشیم باشگاه ها فقط مجری اوامر باشند نگاه ارباب رعیتی است که باید این تفکرات محو شود. باشگاه ها سرمایه اصلی فوتسال کشور هستند الان دو باشگاه لیگ برتری بیش از سه ماه است امتیاز خود برای فروش گذاشته اند اما تمایلی برای خرید وجود ندارد ! چرا ؟ چون باشگاه داری در فوتسال منافعی ندارد. در این شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور باید قدردان و حامی باشگاه های خصوصی باشیم که میلیاردها تومان برای فوتسال هزینه می کنند و کوچکترین چشمداشتی ندارند و عاشقانه در جهت رشد و ترقی بازیکنان و در نهایت فوتسال کشور دلسوزانه زحمت می کشند.
وی ادامه داد: باشگاه سالاری باید در راس امور باشد. باشگاه ها بعنوان ولی نعمتان فوتسال کشور چراغ لیگ برتر را روشن نگاه داشته اند با تصمیمات و اظهارات ناامید کننده باعث فرار آنها نشویم. لطفا” سال های ۹۱ تا ۹۳ را بیاد بیاوریم که چه بر سر فوتسال باشگاهی آمد تجربه سوزی نکنیم. سال گذشته ۱۸۲ مسابقه رسمی در لیگ برتر انجام شد و سرمربی محترم تیم ملی فقط در یک مسابقه حضور پیدا کرد؟! این موضوع غیر قابل درک و باور است.ملاک دعوت بازیکنان به تیم ملی بر چه اساس بوده است؟مسابقات لیگ و عملکرد بازیکنان هرگز زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی نرفته است چه وظیفه و اولویتی بالاتر از حضور سرمربی تیم ملی در مسابقات لیگ برتر و انتخاب بهترین بازیکنان لیگ است ؟ این رویه انگیزه بازیکنان را نابود می کند.
وی در ادامه گفت : سرمربی تیم ملی در جایی که باید باشد نیست ولی در جایی که نباید باشد حضور فعال دارد. ایشان بابت سرمربیگری در تیم ملی از بیت المال پول دریافت می کند و باید به تمامی وظایف اصلی خود پایبند باشد.
تقوی در انتهای صحبت های خود گفت: دلسوزانه می گویم روند و رویه تیم ملی را مثبت ارزیابی نمی کنم. بی شک هدف از انتقاد تخریب شخص یا گروهی نیست تیم ملی متعلق به ۸۵ میلیون نفر ایرانی و عصاره و تبلور زحمات خانواده بزرگ فوتسال کشور است و باید از آن پاسداری کرد. انتظار است اساتید و اهالی فن بدون تعارف و ملاحظات معمول موارد و مشکلات را متذکر شوند زیرا انتقادات و پیشنهادات باعث پیشرفت و بالا رفتن راندمان تیم ملی می شود و ارزش انتقاد قبل از وقوع است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پاکزاد سه شنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۲

واقعا ایشان باتوجه به تجارب ورزومه ای که درفوتسال دارند نکات جالب و قابل تاُملی را عنوان نموده اند که باعنایت به حقایق منعکس شده ،جادارد پیش کسوتان وبزرگان این رشته رهنمودهای لازم را به دست اندرکاران تیم ملی ارائه نمایند تا به تعالی تیم ملی کمک شود.