کد خبر : 254048
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 آذر 1402 - 10:40
-

مس سونگون برای قهرمانی در لیگ برتر فوتسال چقدر شانس دارد؟

مس سونگون برای قهرمانی در لیگ برتر فوتسال چقدر شانس دارد؟

دور برگشت رقابت های لیگ برتر فوتسال جمعه این هفته در حالی آغاز می شود که تیم فوتسال مس سونگون با از دست دادن امتیاز در بازی های حساس دور رفت، صدر جدول را تقدیم گیتی پسند رقیب دیرینه و اصلی خود کرد و برای بازپس گیری این جایگاه و دفاع از عنوان قهرمانی کشور، یک نیم فصل فرصت دارد.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، پرافتخارترین تیم فوتسال ایران در نیم فصل نخست بیست و پنجمین دوره رقابت های لیگ برتر با از دست دادن هفت امتیاز در مقابل حریفان خود، نتوانست عنوان قهرمانی نیم فصل را به دست بیاورد در مقابل تیم گیتی پسند بدون شکست و تنها با از دست ۲ امتیاز مقابل آنا صنعت در هفته دهم، به این عنوان دست یافت و اگر بتواند عملکرد دور رفت را در دور برگشت تکرار کند به طور قطع قهرمانی پایان فصل از آن این تیم اصفهانی خواهد بود.

شاگردان اسماعیل تقی پور در این فصل از رقابت ها در ۱۳ بازی به مصاف حریفان رفتند که حاصل آن ۱۰برد، ۲ مساوی و یک باخت و کسب ۳۲ امتیاز و ایستادن در مکان دوم جدول است، نارنجی پوشان فوتسال تبریز در دور رفت این رقابت ها هفت بار در تبریز و ۶ بار در خارج از خانه مقابل حریفان صف آرایی کردند که در تمام بازی های خانگی موفق به کسب برتری و تمام امتیازات شدند اما در ۶ بازی خارج از خانه در سه بازی صاحب برتری شدند، در ۲ بازی مقابل حریفان متوقف شدند و در یک بازی و در مصاف با گیتی پسند نتیجه را در اصفهان واگذار کردند.

مس سونگون هرچند نتوانست عنوان قهرمانی نیم فصل را تصاحب کند اما آمار قابل توجهی از خود در ۱۳ بازی به نمایش گذاشتند و بازیکنان این تیم بسیاری از عناوین برتر نیم فصل را از آن خود کردند.

این تیم در نیم فصل نخست به رغم محرومیت مهدی جاوید و مصدومیت حمزه کدخدایی، با دیگر نفرات وارد مسابقات شد و با زدن ۵۳ گل، عنوان بهترین خط حمله را از آن خود کردند.

بهروز عظیمی با ۱۰ گل بهترین گلزن نارنجی پوشان شد و علی اصغر حسن‌زاده با ۹ پاس گل، بهترین عملکرد را داشت، پیروزی در تمام بازی‌های خانگی نیز دیگر موفقیت شاگردان تقی پور بود و این نوید را داد که مس در دور برگشت نیز خطرناک تر از دور رفت خواهد بود و به ویژه در بازی های خانگی به هیچ تیمی باج نخواهد داد.

اگر نارنجی پوشان فوتسال لیگ برتر، در دور برگشت بتوانند اختلاف پنج امتیازی با گیتی پسند صدر نشین را به سه یا کمتر از سه امتیاز کاهش دهند می توانند امیدوار باشند تا در بازی پایانی لیگ در تبریز، فینال مسابقات را در مقابل گیتی پسند انجام دهند و با برتری مقابل این تیم بدون اما و اگر جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

در دور برگشت این رقابت ها و در ۱۳ بازی برنامه ریزی شده، مسی ها در ۶ بازی خانگی و هفت بازی خارج از خانه به مصاف حریفان می روند، سخت ترین و البته حساس ترین بازی خانگی این تیم مقابل گیتی پسند در هفته پایانی خواهد بود به شرطی که مسی ها تا این بازی امتیاز از دست ندهند و همان طور که گفته شد فاصله امتیازی ایجاد شده را کمتر کنند به عبارت دیگر باید منتظر از دست دادن امتیاز از سوی گیتی پسند باشند.

بررسی عملکرد مس سونگون در دور رفت

تیم فوتسال مس سونگون ورزقان در دور رفت رقابت های این فصل در هفته نخست در تبریز با نتیجه ۶ بر ۴ مقابل پالایش نفت بندرعباس به برتری رسید، این تیم بندرعباسی که در رده پنجم جا خوش کرده است نخستین حریف مسی ها در دور برگشت خواهد بود.

کراپ دومین تیمی بود که مسی ها در نیم فصل نخست مقابل آنها به برتری رسیدند و با نتیجه ۶ بر یک پیروز از میدان خارج شدند و عدد ۶ به رقمی تکراری در جدول رده بندی برای مس تبدیل شد که در ادامه مسابقات نیز برای چند بار تکرار شد.

شاگردان تقی پور در هفته سوم نیز با نتیجه ۶ بر یک مقاومت البرز را در تبریز بردند و خط حمله آتشین خود را به رخ حریفان کشیدند، در هفته چهارم نارنجی پوشان مقابل سن ایچ در خارج از خانه با حساب ۴ بر ۳ به برتری رسیدند و بردهای خود را در هفته پنج نیز ادامه دادند و در تبریز با نتیجه ۴ بر یک مقابل سفیر گفتمان صاحب برتری شدند.

فولاد زرند در هفته ششم ترمز مسی ها را کشید

تیم فولاد زرند ایرانیان در هفته ششم این رقابت ها نخستین تیمی بود که مس سونگون را متوقف و صدر جدول را از این تیم به گیتی پسند پیشکش کرد در این بازی تیم فولاد با نتیجه یک بر یک مس سونگون را متوقف کرد و با توجه به برتری گیتی پسند مقابل سن ایچ، این تیم اصفهانی بود که صدر جدول را تصاحب کرد و تا پایان نیم فصل آن را نگه داشت.

شاگردان اسماعیل تقی پور در ادامه و در هفته هفتم مقابل فرش آرا ۳ بر یک پیروز شدند اما نتوانستند صدر جدول را از گیتی پسندی که سفیر گفتمان را در این هفته شکست داد، بازپس گیرند، در هفته هشتم مسی ها برای بار دوم در طول مسابقات مقابل انا صنعت قم متوقف شدند و به نتیجه مساوی ۴ بر ۴ مقابل این تیم در قم رضایت دادند و فاصله امتیازی این تیم با گیتی پسند با توجه به برتری این مقابل فولاد زرند، به چهار امتیاز افزایش یافت و در واقع قهرمانی نیم فصل از دستان بازیکنان تیم مس پرید.

در هفته نهم، نماینده ورزقان در لیگ برتر نتیجه ۶ بر یک را مقابل پوشاک ساری تکرار کرد و در ادامه با ۲ گل از سد شهرداری ساوه گذشته و با توجه به تساوی گیتی پسند مقابل آنا صنعت قم، دوباره فاصله امتیازی ۲ تیم به عدد ۲ کاهش یافت و این شانس دوباره برای مسی ها احیا شد تا با برتری در بازی های باقیمانده دور رفت، قهرمانی را تصاحب کنند.

مس سونگون در هفته یازدهم مقابل ایرالکو اراک ۳ بر ۲ پیروز شد و در هفته دوازدهم گهر زمین را در تبریز با نتیجه ۴ بر ۲ از پیش رو برداشت و همه چیز آماده بود تا با برتری در مصاف با گیتی پسند در اصفهان، قهرمان نیم فصل شود که اینگونه نشد و این تیم در اصفهان به رغم ارایه بازی خود و جذاب، با نتیجه ۶ بر ۴ بازنده شد و با اختلاف پنج امتیاز نسبت به صدر نشین، در رده دوم ایستاد.

مس برای قهرمانی در این فصل یک راه بیشتر ندارد، برد همه تیم ها

تیم فوتبال مس سونگون برای دفاع از عنوان قهرمانی و کسب ششمین جام قهرمانی، یک راه بیشتر ندارد و آن هم کسب تمام امتیاز های ممکن در ۱۳ بازی پیش روست.

اگر این تیم پرافتخار فوتسال ایران بتواند تمام حریفان را تا قبل از بازی پایانی شکست دهد و گیتی پسند تنها در یک بازی متوقف شده یا شکست را قبول کند آن موقع می تواند در تبریز در دیداری که حکم فینال را خواهد داشت با کسب سه امتیاز بازی، جام را برای ششمین بار بالای سر ببرد.

از دست دادن حتی یک امتیاز برای مس سونگون بسیار خطرناک و جبران ناپذیر خواهد بود و اسماعیل تقی پور باید شاگردانش را نسبت به این موضوع آگاه تر سازد.

هفته نخست دور برگشت و چهاردهم این رقابت ها جمعه دهم آذرماه برگزار می شود و مس سونگون در خارج از خانه به مصاف پالایش نفت بندرعباس می رود و گیتی پسند در اصفهان میزبان گهرزمین سیرجان خواهد بود.

در سایر بازی های این هفته کراپ الوند با شهرداری ساوه، سفیر گفتمان با فرش آرا، فولاد زرند ایرانیان با ایرالکو اراک، سن ایچ ساوه با آناصنعت پاسارگاد قم و مقاومت البرز با پوشاک حافظ ساری دیدار می کنند.

در جدول رده بندی این فصل از رقابت ها گیتی پسند با ۳۷ امتیاز از ۱۳ بازی در رده نخست و مس سونگون با ۳۲ امتیاز از این تعداد بازی در مکان دوم ایستاده اند و تیم های مقاومت البرز و با ۶ و پوشاک حافظ با چهار امتیاز در رده های انتهایی و سیزدهم و چهاردهم جدول قرار گرفته اند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.