کد خبر : 183722
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
-

یاری:ترکیب اصلی تیم ملی در اردوی بعد مشخص می‌شود/اعلام آمادگی خود را برای حضور در جام جهانی کوچک برزیل در آذر ماه انجام دادیم

یاری:ترکیب اصلی تیم ملی در اردوی بعد مشخص می‌شود/اعلام آمادگی خود را برای حضور در جام جهانی کوچک برزیل در آذر ماه انجام دادیم

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان با بیان اینکه ترکیب اصلی تیم ملی در اردوی بعدی مشخص می‌شود، گفت: به دلیل کرونا تنها یک اردوی انتخابی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، شهناز یاری اظهار داشت: اسامی اعلام شده به اردوی انتخابی تیم ملی براساس قولی است که قبلا به بازیکنان لیگ داده بودیم. تصمیم ما این بود که منتخب بازیکنان  لیگ را به تیم ملی دعوت کنیم. گفته بودیم که دو اردو را به بازیکنانی که در فصل گذشته عملکرد خوبی داشتند، اختصاص می‌دهیم.

وی افزود: از خیلی وقت پیش این نفرات را در نظر گرفته بودیم اما به دلیل کرونا و فراهم نشدن شرایط اردو ۸ ماه بدون تمرین بودیم. این نفرات مختص اردوی فصل پیش بودند که عملکرد آنان در لیگ خوب بود. حتی ان بازیکنان جوان دعوت شده به اردو در دل لیگ بودند.

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان گفت: دو اردویی را که در نظر داشتیم تا برای ملی‌پوشان برگزار کنیم به دلیل شرایط نامساعد به یک اردوی انتخابی تبدیل کردیم تا ان فرصت از بازیکنان گرفته نشود. از طرف دیگر کم کم به آغاز مسابقات لیگ برتر نزدیک می‌شویم و می‌دانم که برای برگزاری این مسابقات بهترین تصمیم را می‌گیرند.

وی اضافه کرد: تیم ملی نیاز به این دارد تا بازیکنان در لیگ تمرین و آمادگی نسبی داشته باشند و ما برای هماهنگی بیشتر آنان را به اردو دعوت و برنامه‌های خود را روی آنان پیاده کنیم. اگر لیگ برتر برگزار نشود اولین آسیب به تیم ملی زده می‌شود اما می‌دانم که این مشکلات برطرف خواهد شد و مسابقات لیگ را خواهیم داشت.

یاری یادآور شد: تعدادی از بازیکنانی که در فهرست اعلام شده برای حضور در اردوی انتخابی تیم ملی دعوت کردیم، در یک یا دو اردوی آخر حضور داشتند و جزو بازیکنان خوب در فصل گذشته بودند. یک تعداد از بازیکنان دیگر در لیگ برتر آسیب دیده بودند و این فرصت حضور از آنان گرفته شد و در اردوها آمدند اما آن کارایی لازم را برای ما نداشتند و در ادامه بازی‌های لیگ بهتر شده بودند.

وی ادامه داد: ما نیز این تصمیم را گرفتیم تا این فرصت را هم به این بازیکنان و  نیز به بازیکنانی که در اردوهای آخر جای خود را باز می‌کردند، بدهیم تا بین این دو گروه رقابتی باشد و به بهترین جمع‌بندی برسیم و نفراتی که از این بازیکنان انتخاب می‌شوند به جمع بازیکنان اصلی تیم ملی دعوت خواهند شد.

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان خاطرنشان کرد: برنامه اردوهای بعدی را به فدراسیون فوتبال دادیم و از آبانماه اگر مشکلی به‌وجود نیاید ترکیب اصلی تیم ملی مشخص خواهد شد. به احتمال قوی لیگ ما در آن زمان شروع می‌شود و دوباره می‌توانیم تیم‌ها را داشته باشیم، این فرصت باز هم برای بازیکنان محفوظ هست و همچنان به دنبال این هستیم که نفراتی که در لیگ می‌درخشند و عملکرد خوبی دارند، به اردوی تیم ملی دعوت کنیم.

وی افزود: اعلام آمادگی خود را برای حضور در جام جهانی کوچک برزیل در آذر ماه انجام دادیم و باید بیینیم با بحران کرونا شرایط چگونه پیش می‌رود. برزیل هم درگیر کرونا است و باید ببینیم با توجه به اینکه میزبان این رقابت‌هاست آیا در آن زمان اعلام شده برای مسابقات جام جهانی کوچک شرایط برگزاری مسابقات را دارد. اگر از نظر تیمی در شرایط ایده‌آل باشیم و استفاده‌ای از آن بازی‌ها کنیم و شرایط مهیا شود حتما این اتفاق هم خواهد افتاد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.