کد خبر : 197226
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
-

حمله مدیرعامل اسبق استقلال به رئیس جدید کمیته فوتسال: بر اساس چه متر و معیاری این انتخاب صورت گرفته است؟/سراجی دوشغله است

حمله مدیرعامل اسبق استقلال به رئیس جدید کمیته فوتسال: بر اساس چه متر و معیاری این انتخاب صورت گرفته است؟/سراجی دوشغله است

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: این که یک فرد غیرمتخصص سرپرست کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال شود و همزمان مدیرعامل باشگاه دولتی هم باشد یعنی قانون دو شغله‌ها زیر پا گذاشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، انتصاب مدیرعامل باشگاه سایپا به عنوان سرپرست کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال و برپایی مراسم افطاری که مدیران فدراسیون فوتبال میزبان آن را باشگاه سایپا عنوان کرده‌اند همه و همه، شائبه هایی را در خصوص اتفاقات رخ داده اخیر پیرامون باشگاه سایپا و فدراسیون فوتبال به وجود می‌آورد. امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با خبر ورزشی درباره مسائل اخیر مربوط به فدراسیون فوتبال و باشگاه سایپا و همچنین انتصاب‌های اخیر در این فدراسیون اظهارات مهمی را مطرح کرده است. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:
آقای آشتیانی به نظر شما چه ارتباطی بین انتصاب مدیرعامل باشگاه سایپا به عنوان سرپرست کمیته فوتسال و مسائلی که اخیراً مطرح شده وجود دارد؟
قبل از هر چیز باید بگویم جالب اینجاست که مدیر عامل سایپا تاکنون چه سابقه فوتبالی و از آن مهمتر فوتسالی داشته که او را به این عنوان انتخاب کرده‌اند؟ معمولاً افرادی به عنوان رییس یا سرپرست کمیته فوتسال انتخاب می‌شوند که تجربه حضور در این بخش را داشته باشند. مدیریت و سازماندهی فوتسال کار هرکسی نیست. جایی درباره این فرد می خواندم که تنها سابقه ورزشی اش این بوده که مدتی رئیس دفتر رئیس وقت سازمان تربیت بدنی بوده! چنین فردی با این سابقه اندک در فضای ورزش چطور می‌تواند این پست مهم را داشته باشد!
بیشتر در این باره توضیح می دهید؟
مدیران فدراسیون باید توضیح بدهند که بر اساس چه متر و معیاری این انتخاب صورت گرفته است؟ همین فرد در مجمع هم به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون انتخاب شد و با توجه به اینکه رئیس کمیته فوتسال شغل محسوب می شود، همزمان با مدیرعاملی سایپا این فرد دو شغله است و این خلاف قانون است.
اما برخی معتقدند فدراسیون فوتبال شغل دولتی نیست؟
ما نمی‌توانیم هرجا قانون به نفعمان است برایش کف بزنیم و هر جا مناسب حالمان نیست به آن بتازیم. قانون، قانون است. آنهایی که فکر می‌کنند فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیر دولتی است و این قانون شامل شان نمی‌شود باید قانون را درست مطالعه کنند تا متوجه شوند که قانون دو شغله ها شامل نهادهای غیردولتی هم می‌شود. از طرفی شرکت سایپا هم یک شرکت دولتی است. بنابراین قطعاً حضور همزمان در دو پست مدیریتی شامل قانون دو شغله ها می شود. مدیران فدراسیون باید در این‌باره شفاف‌سازی کنند. از سوی دیگر سوال من این است؛ آیا در خانواده فوتسال هیچ گزینه مناسبی نبود که مدیریت این مجموعه را در دست بگیرد که این فرد انتخاب شد؟ باید در این باره شفاف‌سازی و روشنگری کنند و پاسخگوی اذهان عمومی باشند.
آیا فدراسیون فوتبال را نهادی پاسخگو شناخته اید؟
پیش از این در رابطه با سرپرستی تیم ملی فوتبال یک تجربه بد داشتیم! جایی که همه به انتخاب سرپرست تیم ملی فوتبال انتقاد کردند اما فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه خودشان به تعدادی افراد پیشنهاد کردند ولی کسی این پست را نپذیرفت به موضوع خاتمه دادند! در حالی که هرگز عنوان نشد این پست به چه افرادی پیشنهاد شد که آنها را که آن را نپذیرفتند.
آینده این فدراسیون را چطور ارزیابی می کنید؟
با این شرایط بعید می‌دانم این تیم مدیریتی در چهار سال پیش رو بتواند به درستی کارش را به پایان برساند.
موضوع افطاری اخیر و اتفاقات مرتبط با باشگاه سایپا چه ارتباطی می تواند به یکدیگر داشته باشد؟
کاری به اسم باشگاه ندارم. به طور کلی به این سوال جواب می‌دهم. اصلا خوب نیست که فدراسیون فوتبال نمک گیر باشگاهها شود. فدراسیون باید مراقب باشد که در هیچ زمینه ای شائبه برایش ایجاد نشود. این قبیل مسائل و شایعات، سوالاتی را مطرح می کند که می تواند کلیت کار فدراسیون را زیر سوال ببرد. تصمیمات فدراسیون فوتبال باید خردمندانه و مبتنی بر منطق باشد تا کمترین حاشیه را برای این مجموعه مهم ورزشی ایجاد کند. در غیر اینصورت فدراسیون فوتبال هرگز به برنامه ریزی هایی که برای آینده این رشته  درنظر دارد البته اگر برنامه‌ای وجود داشته باشد، نخواهد رسید. با ادامه این روند این چهار سال پیش رو دائم به حواشی و بگومگوهای بی حاصل محدود خواهد شد و هیچ اتفاق مثبتی در فوتبال رخ نخواهد داد.
حرف آخر؟
معتقدم اگر قرار است تحولی در فوتبال اتفاق بیفتد نباید افرادی را بیاورند که کمترین آگاهی را در این زمینه داشته باشند. این برای آینده فوتبال خطرساز است و می تواند چالش بزرگی برای فوتبال ایجاد کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.