کد خبر : 213715
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
-

سفال منش: حضور شمسایی نقطه عطف در فوتسال است/رزومه ۳ مربی اسپانیایی را به فدراسیون ارسال کردیم

سفال منش: حضور شمسایی نقطه عطف در فوتسال است/رزومه ۳ مربی اسپانیایی را به فدراسیون ارسال کردیم

مربی تیم ملی فوتسال گفت : از تجربیات همه پیشکسوتان و افرادی که در حوزه بین الملل فوتسال فعالیت دارند استفاده می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، شهاب سفال منش بعد از انتخابش به عنوان مربی تیم ملی فوتسال اظهار داشت: در همین ابتدا از سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال و کادر فنی وی بابت سال‌ها زحمت و تلاش در تیم ملی و همچنین از عزیزی خادم ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رئیسه و شخص وحید شمسایی برای اعتمادی که به من کردند تشکر و قدردانی می کنم .در حال حاضر در کشور کانادا  به دنبال طرح‌های آموزش ،آکادمی و…..هستم و در بخش اجرای طرح‌های بین المللی کنفدراسیون اروپا و آسیا و توسعه آموزش فوتسال هم فعالیت دارم. قبل از  پیشنهاد از ایران پیشنهادات مختلفی از بعضی از کشورها داشتم.  بخصوص لبنان با توجه به اینکه اینجانب در سال ۲۰۱۹ به عنوان سرمربی در این کشور فعالیت داشتم و نتایج خوب و قابل قبولی در آن مقطع به همراه تیم ملی آن کشور بدست آوردم  مجدداً از این کشور پیشنهاد داشتم.

 حضور وحید شمسایی در تیم ملی به موفقیت فوتسال کمک و نقطه عطفی در تاریخ ورزش ایران است

وی در ادامه افزود : وحید شمسایی فردی موفق و شناخته شده در سطح جامعه بین الملل در حوزه فوتسال است. من سابقه چهار سال کار کردن با وی را در تیم‌های فوتسال دبیری و تاسیسات دریایی داشتم و ماحصل این همکاری سه قهرمانی در لیگ برتر و یکی هم در  جام باشگاه‌های آسیا بوده است هر دو به خوبی از یکدیگر شناخت کافی داریم  و کار کردن با شمسایی باعث افتخار هر کسی است. حضور در کنار وی می‌‌تواند به موفقیت فوتسالی کشور کمک و نقطه عطفی در تاریخ فوتسال ایران باشد.

مربی تمرین دهنده  خارجی باید یکی از چهره‌های نامدار و دارای رزومه قوی در سطح بین الملل باشد

وی در ادامه گفت: ما برنامه‌های خوب استراتژیک، قوی و مشترکی برای فوتسال داریم. در جلسه‌ای که با  ریاست فدراسیون فوتبال داشتیم اولین درخواست‌‌‌‌ ما این بود که فدراسیون باید شرایط حضور یک فرد خارجی تمرین دهنده را در کنار کادر فنی آماده کند که این موضوع در همان ابتدا مورد موافقت فدراسیون قرار گرفت. البته این مربی باید یکی از چهره‌های نامدار،خوب  و دارای  رزومه قوی در سطح بین الملل در حوزه فوتسال باشد. بعد از موافقت فدراسیون این ماموریت به من سپرده شد که تا به امروز با ۴ مربی اسپانیایی ۲ مربی از کرواسی ۲ مربی از برزیل وارد مذاکره و برنامه‌های آنان را مورد بررسی قراردادیم  که از این  مجموع نفرات سه نفر از اسپانیا را  با رزومه خوب و قوی برای فدراسیون ارسال کردیم  تا در نهایت فدراسیون تصمیم نهایی را بگیرد.

جایگاه فرد خارجی تمرین دهنده در تیم ملی مشخص است 

سفال‌منش در ادامه تصریح کرد: ما برای پیشرفت تیم ملی  به تمرین دهنده خارجی نیاز داشتیم.  ۳ گزینه نهایی به خوبی از ساختار تیم ملی ایران شناخت دارند و می‌توانند کمک خوبی برای فوتسال ما باشند. جایگاه  فرد خارجی تمرین دهنده در تیم ملی مشخص است  و برای ما فرقی ندارد که این فرد قبلا چه سابقه درخشانی در حوزه فنی یا مربیگری فوتسال داشته است. وی فقط یک تمرین دهنده است. روز گذشته  هم به صورت آنلاین با دو نفر از آنها جلسه‌ای با حضور وحید شمسایی برگزار کردیم و همانطور که گفتم نفرات معرفی شده به فدراسیون فوتبال از چهره‌های مطرح فوتسال جهان و در سطح بین‌المللی فعالیت دارند.

 تقویم سال آینده تیم ملی با تقویم AFC  هماهنگ شده

 وی گفت: روز شنبه هم قرار است  شمسایی جلسه‌ای با عزیزی خادم داشته باشد و برنامه‌های مختلف  تیم ملی و همچنین پروپوزال نهایی مربیان اسپانیایی و تقویم ۲۰۲۲ را که آماده شده را به فدراسیون  تحویل می‌دهد. نکته ای که در این تقویم وجود دارد این است که ما با AFC مکاتبه داشتیم و این تقویم را بر اساس برنامه‌های آنها تهیه کردیم. برای نمونه در سال ۲۰۲۲  المپیک آسیایی برگزار نمی‌شود و قرار است در سال ۲۰۲۳ برگزار شود و هیچ کسی هم از این تصمیم اطلاعی نداشت.

وقتی یک کار بزرگی انجام شود عده‌ای به دنبال شیطنت و سنگ اندازی هستند

وی همچنین در پاسخ به سوالی که آیا شما در مذاکرات با مربیان خارجی، خود را به نام سرمربی تیم ملی ایران مطرح کردید؛ گفت: واقعا متاسفم برای این صحبت‌‌ها. مگر می‌‌شود کسی بدون مدرک و دلیلی خودش را سرمربی تیم ملی  یک کشور معرفی کند. واقعاً نمی‌دانم این چه حرفی است که زده شده است. این صحبت‌ها شیطنت‌بازی و بچه‌‌گانه  است.البته من دارم این توئیت را پیگیری می‌‌کنم به این دلیل که چند سطر اول اسپانیایی نوشته شده و درست متوجه نشدم و به دوستان گفتم برای من ترجمه کنند تا بهتر بتوانم پیگیری و پاسخ دهم. همیشه وقتی یک کار بزرگی می‌خواهد انجام شود عده‌ای به دنبال شیطنت و سنگ اندازی هستند این افراد کوچک هستند.

عناوین و بحث مالی هیچ زمان برای من ارزشی نداشته و ندارد

سفال منش در ادامه گفت: عناوین و بحث مالی هیچ زمانی برای من ارزشی نداشته و ندارد. اگر این مسائل برای من مهم بود پیشنهاد ایران را قبول نمی‌کردم. در حال حاضر پیشنهادات خوب و بالاتری از لحاظ مالی در حوزه فوتسال و بحث آموزش و آکادمی و… از کشورهای مختلف دارم.  همیشه برای من کشورم در اولویت هرکاری بوده و موفقیت و پیشرفت ایران مهم است نه عناوین و پول. اگر مسائل مالی برای من مهم بود در کشور کانادا در بحث رشد آموزش و توسعه فوتسال و.. فعالیت دارم برای من کافی بود. واقعا این صحبت‌ها خوب و منطقی نیست ما باید از تجربیات همه پیشکسوتان و افرادی که در حوزه بین الملل فعالیت دارند استفاده کنیم و به دنبال منافع و توسعه فوتسال کشورمان باشیم.

اولین حرکتی که در تیم ملی در نظر داریم تغییر نگرش و تغییر نسل است

وی ادامه داد: من فقط دستیار اول تیم ملی هستم و اگر هم به دنبال مربی تمرین دهنده خارجی بودیم به دلیل اینکه  ارتباطات خوبی در حوزه بین الملل دارم و از طرف سرمربی تیم ملی و  ریاست فدراسیون فوتبال به اینجانب پیشنهاد شد که پیگیری کنم. تمام برنامه‌ها و همچنین بازی‌‌‌‌های دوستانه در تقویم تیم ملی دقیقاً مشخص است و اولین حرکتی که در تیم ملی در نظر داریم  انجام دهیم تغییر نگرش و تغییر نسل است که این کار سختی است.

 از پیشکسوتان درخواست کمک داریم و اگر برنامه‌ای برای پیشرفت فوتسال دارند در اختیار کادر فنی قرار دهند
 وی افزود : حضور کادر فنی در کنار تیم ملی به تنهایی کافی نیست و من همین جا از همه پیشکسوتان درخواست دارم که اگر برنامه‌ای برای پیشرفت فوتسال دارند را در اختیار کادر فنی قرار دهند. در حال حاضر تغییر نسل بازیکنان تیم ملی یک تصمیم شجاعانه خواهد بود و با توجه به اینکه توقعات از تیم ملی بالا است و همه به دنبال کسب نتایج هستند کارمان را سخت می‌کند ما نباید به نتایج مقطعی فکر کنیم. همه باید به گونه‌‌‌ای برنامه ریزی داشته باشیم که بتوانیم  همیشه و با قدرت در مسابقات جهانی برای کشور افتخار آفرینی کنیم نه مقطعی.

شبانه‌روزی پاسخگوی رسانه ها در بحث شفاف سازی، نقد، انتقاد ،پیشنهاد و… هستم

وی همچنین در خصوص بحث شفاف سازی در تیم ملی گفت: رسانه‌‌‌ها می‌‌‌‌توانند بازوی قدرتمندی برای تیم ملی باشند. در صورتی که راه را اشتباه رفتیم تذکر دهند اما توقع هم می‌‌‌رود که انتقادات به حق سازنده و در کمک و توسعه فوتسال و تیم ملی کشور باشد. در همین جا اعلام می‌‌‌کنم هر کسی چه افراد عادی چه رسانه ها و چه ….در مورد تیم ملی سوالی داشتند شماره تلفن من ۲۴ ساعته شبانه روز باز است و برای شفاف سازی، نقد، انتقاد، پیشنهاد و…پاسخگو هستم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.