کد خبر : 217812
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
-

ناصری: اتفاقی وارد فوتسال شدم/ شمسایی شناسنامه فوتسال ایران و آسیاست

ناصری: اتفاقی وارد فوتسال شدم/ شمسایی شناسنامه فوتسال ایران و آسیاست

بازیکن سابق تیم ملی فوتسال در مورد مسایل مختلف صحبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، رضا ناصری پیشکسوت فوتبال و فوتسال و بازیکن سابق تیم‌های پرسپولیس و استقلال سال‌ها سنگربانی تیم ملی را بر عهده داشته و موفقیت‌های مهمی را کسب کرده است. ۶ عنوان قهرمانی در آسیا و یک عنوان سومی و حضور در جام جهانی ۲۰۰۴ را به همراه تیم ملی فوتسال بدست آورده است.

همچنین در تیم‌های سرخابی پایتخت به میدان رفته و سابقه مربیگری در تیم لیگ برتری تاسیسات دریایی را در کارنامه خود دارد.

 گفت وگویی با وی انجام شده که در زیر می خوانید:

* فوتبالیست بودم اتفاقی به فوتسال آمدم

* در فوتسال به همه چیز رسیدم

* در صورت حمایت فدراسیون همچنان می توانیم پادشاه فوتسال آسیا باشیم

*شمسایی شناسنامه فوتسال ایران و آسیاست

*ما در فوتسال دنیا صاحب سبک و ایده هستیم

*تیم ملی هر کشوری چکیده و زحمات تمامی مربیان و فوتسال یک کشور است

*اسکوچیچ مربی بی ادعا و بی حاشیه ای  است

* نگاه فدراسیون فوتبال، فوتسالی نیست و تکلیف این رشته را مشخص کند

* نظری یکی از بهترین دروازبان‌های جهان بوده است

*  در استقلال و پرسپولیس بازی کردم

* مجبورم در فضای مجازی باشم

*  عید نوروز یک سنت هزار ساله است

 مشروح این گفت وگو را در زیر می‌خوانید:

 از چه سالی وارد فوتبال، فوتسال و تیم ملی شدید؟

از سال ۷۹ وارد فوتبال شدم در ابتدا فوتبالیست بودم. در تیم‌های بزرگی مثل پاس، استقلال و فجر بازی کردم بعداً به فوتسال آمدم. اتفاقی در تیم الکترونیک مشهد در لیگ یک فوتسال حضور پیدا کردم و در آن مقطع توسط  ویکتور حماس و آقای انصاری‌فرد به تیم ملی دعوت شدم.

چرا  از تیم ملی خداحافظی کردید؟

من خیلی زود از تیم ملی خداحافظی کردم در آن مقطع به همه چیز در فوتسال رسیده بودم و گفتم بهتر است از تیم ملی جدا شوم و جا را برای بازیکنان جوان باز کنم .

 به نظر شما در  این چند سال در تیم ملی فوتسال جوانگرایی شده است؟

 خیر در زمان سرمربیگری ناظم الشریعه در تیم ملی اصلا جوانگرایی صورت نگرفت و اگر می‌خواهیم  فوتسال همچنان در آسیا پادشاهی کند و در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد فدراسیون فوتبال باید از تیم‌های پایه  حمایت کند تا همچنان موفق باشیم. کاری که با آمدن وحید شمسایی به تیم ملی دارد انجام می گیرد.

 نظرتان در رابطه با تیم ملی فوتسال چیست؟ و چه تفاوتی میان سید محمد ناظم الشریعه سرمربی سابق و وحید شمسایی سرمربی فعلی وجود دارد؟

تیم ملی فوتسال هر کشوری چکیده و زحمات تمامی مربیان یک کشور است. فرق وحید شمسایی و ناظم‌الشریعه مشخص است. ، شمسایی شناسنامه فوتسال و اعتبار ایران و آسیاست. من منکر زحمات ناظم الشریعه نمی‌‌‌شوم وی زحمات زیادی برای فوتسال کشیده  اما بازیکن تیم ملی نبوده و هیچ زمان هم به تیم ملی دعوت نشده است  اما به عنوان مربی تیم ملی عملکرد خوبی داشته و توانسته تیم را قهرمان آسیا و سوم جهان کند و قابل احترام است.

نظرتان در رابطه با اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال چیست؟

 زمانی که اسکوچیچ تیم ملی فوتبال را تحویل گرفت این تیم حاشیه‌های زیادی داشت، اما او توانست به ندرت حاشیه‌ها را کم کند که خدا را شکر موفق هم بوده است. وی مربی بی‌ادعایی است و تمام تمرکز خود را بر روی بازیکنان گذاشته و توانست با تیم ملی آمار خوبی بدست آورد و به راحتی به جام جهانی قطر صعود کند.

از نظر شما بهترین بازیکن تاریخ فوتبال و فوتسال ایران چه کسی می تواند باشد؟

بهترین بازیکن فوتبال در کل ادوار علی دایی و علی کریمی و در فوتسال هم وحید شمسایی است.

 بهترین و بدترین خاطره دوران ورزشی شما چه بوده؟

بهترین خاطره قهرمانی در آسیا است، در مرحله گروهی بازی را به ژاپن واگذار کردیم اما خوشبختانه نتایج به گونه ای رقم خورد که ما از گروه صعود و تا مرحله پایانی رفتیم و قهرمان آسیا شدیم. بدترین خاطره هم حذف از جام جهانی ۲۰۰۴ بوده است.

نظرتان در رابطه با حمایت فدراسیون فوتبال از فوتسال چیست؟

فدراسیون واقعا نگاهش به فوتسال نیست، این رشته احتیاج به حمایت دارد و واقعا در بین دیگر ورزش‌ها مظلوم واقع شده است. ما اصلا در رده پایه فعالیتی نداریم و وقتی مسابقه‌ای برگزار می شود به سراغ علی صانعی مربی پایه‌ها می رویم و می‌‌‌گویند بازیکنان را جمع و تیم را به مسابقات اعزام کن. در یک تیم محله‌ای هم اینکار انجام نمی شود. اگر این روند ادامه پیدا کند قطعا در آینده به مشکل می خوریم. فدراسیون فوتبال باید تکلیف این رشته را مشخص کند، یا فوتسال مستقل شود و یا حمایت کند.

در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟

در حال حاضر من به شغل معلمی مشغول هستم و کارشناس فوتسال و مربی فوتسال و مدرس ورزش و در خدمت جوانان کشورم هستم. 

صحبت‌هایی مطرح شده که بعد از انتخاب مصطفی نظری به عنوان مربی دروازبانان تیم ملی نسبت به این موضوع اعتراض داشتید؟

 خیر ، اصلا این حرف صحت ندارد. به این دلیل که من هیچ زمانی مربی دروازه‌بانی نبوده‌ام. در تیم های مختلف و حتی در کادر فنی تأسیسات به عنوان سرمربی و مربی حضور داشتم و هیچ زمان مربی دروازه‌بانان نبوده‌ام و به همین دلیل وحید شمسایی، مصطفی نظری را به عنوان مربی دروازه‌بانان انتخاب کرد که انتخاب بسیار خوبی بوده است. نظری یکی از بهترین دروازبان‌های فوتسال ایران و جهان بوده است و خیلی برای تیم ملی زحمت کشیده و نباید از تجربیات وی در بازی‌های مختلف جهانی غافل بود. نظری به عنوان صخره سخت در فوتسال جهان لقب گرفت و قطعاً وی می‌تواند به فوتسال کشور کمک کند و نام او در فوتسال جهان ماندگار است.

شما به کدام یک از تیم‌های سرخابی پایتخت علاقه دارید؟

من در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی کرده‌ام و افتخار دارم که در هر دو تیم حضور داشتم و برایم رنگ قرمز و آبی معنایی ندارد. 

در فضای مجازی فعالیت دارید؟

به خاطر کارم مجبورم در فضای مجازی فعال باشم.

 بهترین دوست دوران ورزشی شما؟

همه می دانند وحید شمسایی است.

 نظرتان را در رابطه با  سال جدید و نوروز؟

  عید نوروز یک سنت قدیمی و هزار ساله هست که مردم پارسی زبان آن را جشن می گیرند. من متعقدم عید زمانی است که دل همه مردم ایران شاد باشد. وقتی حال انسان خوب باشد آن روز عید است و می‌توان آن را جشن گرفت. وقتی حال دل انسان خوب نباشد عیدی هم وجود ندارد به همین دلیل آرزو می‌کنم اولاً همه سلامت و حال خوب و تن سالم و سلامت داشته باشند و همیشه برای مردم ایران عید و شادی باشد و در همین ابتدای سال از خدا می خواهم که همه  بیمارها را شفا دهد و درب همه بیمارستان‌ها بسته و ورزشگاه‌ها باز باشد.

تعطیلات نوروز به کجا سفر می کنید؟

جایی نمی‌روم و در باشگاه حضور دارم.

سخن پایانی؟

امیدوارم سال جدید برای مردم خوب کشورم به خصوص ورزش پربار و پربرکت باشد و برای فوتبال و فوتسال توأم با قهرمانی‌ها و پیروزی باشد و بیماری منحوس کرونا از بین برود و مردم شاد و خندان باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

مهدی جمعه , ۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

آقارضاخیلی زحمت کش هستندولی چراازفوتسال دورهستندچون فقط دنبال حاشیه هست وبه استادان خودش درعرصه دروازه بانی احترام نمی زاره

مهدی قهرمانی جمعه , ۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳

سلام تااونجا که من سلطان ناصری رومی شناسم یکی ازبهترین فوتسالیست هاهست چه ازلحاظ فنی وچه اخلاقی،ولی کسی قدراین پیشکسوت رونمی دونه،معلم فن واخلاق آقارضاناصری،به دوستی باشماافتخارمی کنم