کد خبر : 223747
تاریخ انتشار : جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
-

گفتگوی اختصاصی سرمربی پالما با Fut5al :

از سه سال پیش طیبی را می‌خواستیم/ مسلم پاسور جذاب و طیبی گلزن خشن و رو به جلوست/ اولادقباد بازیکن قطعی ماست/ پالما چشم به جام حذفی دارد

از سه سال پیش طیبی را می‌خواستیم/ مسلم پاسور جذاب و طیبی گلزن خشن و رو به جلوست/ اولادقباد بازیکن قطعی ماست/ پالما چشم به جام حذفی دارد

آنتونیو وادیو سرمربی پالما در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری فوتسال شرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، حضور دو لژیونر ایرانی کشورمان در پالما نایب قهرمان لالیگای فوتسال اسپانیا بهانه‌ای بود برای گفتگو با سرمربی تیم سبزپوش کشور ماتادورها که در آن در خصوص موضوعات مختلف صحبت شد. 

 

گفتگوی خبرنگار Fut5al با آنتونیو وادیو را در آستانه شروع تمرینات پالما و حضور حسین طیبی و مسلم اولادقباد به تفصیل در ادامه مشاهده می‌کنید: 

 

*چه شد که تصمیم به استخدام حسین طیبی برای بازی در پالما گرفتید؟

_ما از سه فصل پیش زمانی که حسین طیبی در غیرت آلماتی قزاقستان و بنفیکا بازی می‌کرد، زیر نظرش داشتیم و همان موقع هم دوست داشتیم او را به خدمت بگیریم و بنا به مسائل مختلفی این اتفاق در آن زمان نیفتاد ولی بالاخره به چیزی که دنبالش بودم رسیدیم و از این بابت خوشحالیم. 

 

*سبک بازی طیبی را چقدر مطابق لیگ اسپانیا می‌دانید؟

_خب، شیوه بازی حسین طیبی خیلی به سبک بازی تیم پالما می‌خورد و البته همه از توانایی های او آگاه هستیم. او بازیکنی رقابتی‌ای است که رو به جلوست و روحیه برنده دارد و خشونت لازم را برای جنگندگی در ذاتش دارد. طیبی بسیار گلزن است و توانسته از مدت‌ها قبل نظر من مدیر ورزشی و فنی باشگاه را که دنبال بازیکنان جدید می‌گردیم را به خودش جلب کند. قبلاً نگاه در اینجا صرفا نگاه به لیگ برزیل و آرژانتین بوده ولی من همه جا را زیر نظر می‌گیریم و خب بازیکنان ایرانی خوبی را چون طیبی و اولاد قباد را گرفتیم که از بستن قرارداد با آن‌ها خیلی راضی هستم. 

*از انتخاب مسلم اولادقباد بگویید.

_مسلم بازیکنی است که بخاطر ویژگی‌های ذاتی بازی‌اش پاسور بسیار جذابی است و پاس گل‌های خوبی می‌دهد و حسین هم که رو به جلو و با نگاه به چارچوب حریف است که بازیکن گلزن‌تری است که به نظرم هر دوی آنها در فصل جدید خیلی به ما کمک خواهند کرد. 

 

*شایعاتی مبنی بر کنسل شدن حضور مسلم اولادقباد بدلایل مشکلات خروج از کشور مطرح شد اما ظاهراً این مشکل برطرف شده، در این باره چه صحبتی دارید؟

_قرارداد مسلم اولادقباد با پالما ۱۰۰درصد بسته شده است و او بازیکن ماست البته که مشکلی اداری در بحث سربازی او پیش آمد، رایزنی‌هایی با فدراسیون فوتبال ایران داشتیم و انشاالله ۸ آگوست که پیش فصل را آغاز می‌کنیم کارمان را رسماً با اولاد قباد شروع می‌کنیم. او شاید چند روز دیرتر هم به ما اضافه شود اما به قطعیت می‌گویم که ایشان بازیکن پالما در فصل جدید است. 

 

*استفاده از این دو بازیکن ایرانی را در ترکیب پالما چگونه ارزیابی می‌کنید؟

_هر دو بازیکن ایرانی ما خیلی به سبک مدنظر من می‌خورند و می‌توانم بگویم هر دو فوق‌العاده ارزشمند هستند. امسال با توجه به تغییر فلسفه بازی که می‌خواهیم با دروازه‌بان جلو آمده به سبک پاورپلی بازی کنیم‌ و از بازی با پای گلر استفاده کنیم، قطعا دنبال برتری عددی هستیم و استفاده از این برتری نیاز به استفاده از بازیکنانی چون طیبی و اولادقباد داشت که بتوانند از این نوع بازی حداکثر بهره را ببریم. حضور دو بازیکن ایرانی باعث جهش ما به سمت جلو خواهد بود و قطعا می‌توانند کمک زیادی به ما داشته باشند. البته می‌دانیم که باید صبور باشیم و به هر بازیکن جدیدی باید باشگاه زمان بدهد تا خودش را با فلسفه باشگاه و شیوه بازی تیم تطبیق دهد. این مختص به بازیکنان ایرانی نیست و برای بازیکنان برزیلی هم همین است. 

*سال گذشته به مقام نایب قهرمانی لالیگا دست پیدا کردید، آیا امسال توان گرفتن قهرمانی از بارسا را خواهید داشت؟ 

_خب، بارسلونا هنوز هم در لیگ اسپانیا با فاصله مدعی جدی قهرمانی است و اگر بخواهم به لحاظ بودجه هم آنالیز کنیم آنها بیشترین بودجه را دارند‌. بعد از آنها اینترمویستار و الپوزو مورسیا باشگاه‌هایی هستند که بیشترین بودجه را برای نقل و انتقالات در اختیار دارند و پس از آن باشگاه آلبالی، کارتاخنا، لوانته و پس از آنها ما به لحاظ بودجه قرار داریم. با این حال هر فصل همین باشگاه‌ها به بارسلونا نزدیکتر شده‌ایم.

ما سال گذشته که به گفته مدیرعامل باشگاه پالما به لحاظ بودجه در رنکینگ ششم تا نهم لیگ اسپانیا بودیم با تلاش و جاه طلبی توانستیم دو فینال با بارسلونا بازی کنیم و البته که متاسفانه در هر دو بازنده بودیم ولی به هر حال کار ارزشمندی انجام دادیم و همچنان فکر می کنم که بارسلونا مدعی قهرمانی است. 

 

*پس به فتح جام نباید امید داشت؟

_در لیگی که ۳۰ هفته به طول می‌انجامد برتری بودجه و متعاقباً جذب بازیکن خودش را در نتایج نشان می‌دهد ولی در مسابقات حذفی دیگر مثل جام حذفی، سوپرکاپ، جام اسپانیا که تعداد بازی‌های کمتری را تا رسیدن به نتیجه نهایی می‌طلبند ما آنجا شانس خواهیم داشت. این فصل به جهت اینکه هم تیم خوبی بستیم و هم تیم جنگنده و رقابتی هستیم به هر حال شانس زیادی داریم. فصل گذشته حضور در پلی‌آف مسابقات حذفی دستاورد بزرگ و مهمی بود و خصوصا سهمیه لیگ قهرمانان اروپا که رقابت‌های سطح بالایی است و فکر می‌کنم این اتفاق برای اسپانسرها و حامیان مالی ما اهمیت زیادی داشت. 

 

*با طیبی و اولادقباد چه هدف جدیدی دارید؟

_ما تمرکزمان را علاوه بر لیگ بر روی دو جام کاپ اسپانیا و جام حذفی اسپانیا است که در آنها شانس قهرمانی داریم و توان خود را خواهیم گذاشت. 

*چرا کارشناسان معتقدند لیگ اسپانیا بهترین لیگ دنیاست؟

_دلیلش این است که تمام تیم‌ها به هم نزدیک هستند و رقابتی تنگاتنگ در جریان است. از طرفی هم به لحاظ برگزاری بازی‌ها بسیار منظم و دقیق است و تمام رقابت‌های آن تماشاگرپسند است. اما بالاخره در هر لیگی شما می‌توانید نکات مثبتی پیدا کنید. در لیگ پرتغال همین تیم بنفیکا که حسین طیبی در آن بازی می‌کرد تیم خوبی بود و از آن طرف هم تیم‌های دیگر مثل اسپورتینگ و الکتریکو و … بودند که در رنکینگ‌های دیگر بودند. در لیگ‌های دیگر هم مثل برزیل یا روسیه تیم‌ها به هم نزدیک هستند و لیگ‌های جذابی هستند. 

 

*لیگ روسیه هم انصافا لیگ خاصی است.‌

_شخصا خیلی لیگ روسیه برایم جذاب بوده، هر چند که سازماندهی متفاوتی با انجام ۵۰ دقیقه فوتسال در برنامه خود دارند. یا مثلاً هر تیم در هر هفته دو بازی انجام می‌دهد. البته می‌توانیم بگوییم لیگ روسیه شاید امسال بدلایل فراورزشی افت کند. با همه این لیگ‌ها لیگ‌ خوبی هستند. حتی لیگ ایران هم واقعا تماشاگرپسند است بدلیل اینکه توانایی انفرادی بازیکنان در جدال‌های یک در برابر یک زیاد است و ویژگی‌های خاص به خود را دارد اما من فکر می‌کنم لیگ اسپانیا در تمام این آیتم‌ها نمره بالایی می‌گیرد و بهترین لیگ است. 

 

گفتگو و ترجمه: فرحان غضبان

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 7 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.