کد خبر : 225101
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
-

نقد داوری هفته ششم توسط محمود نصیرلو/ تیم ها با سعه صدر با داوران جوان رفتار کنند

نقد داوری هفته ششم توسط محمود نصیرلو/ تیم ها با سعه صدر با داوران جوان رفتار کنند

نقد داوری هفته ششم را ملاحظه کنید.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ، محمود نصیرلو کارشناس برجسته داوری آنالیز داوران هفته ششم لیگ برتر فوتسال را ارایه داد که به شرح زیر است:

لازم است در ابتدا عرض تسلیت داشته باشم محضر استاد منوچهر نظری از داوران و ناظران بین المللی ، در حالیکه در فقدان مادر عزیزش به سوگ نشسته بود ، معیشت الهی روح بزرگ داماد عزیزشان را نیز به عرش ملکوتی و سفر جاودانه فرستاد و دوباره داغدار شد . این مصیبت های جانسوز را به ایشان تسلیت عرض می کنم .

در هفته ششم بازی ها با توجه به نتایج هفته های قبل و گرم شدن تنور مسابقاتی درجه سختی بازی ها در این هفته متوسط رو به سخت بود و با توجه به این موضوع عملکرد کلی داوران در سطح رضایتبخش رو به خیلی خوب بوده است . از مهم‌ترین نقاط قوت هفته ششم لیگ برتر فوتسال قضاوت داوران در سطح برخوردها بوده است که نسبت به هفته های ماقبل و حتی فصول گذشته به سطح استانداردتر و مطلوب تری رسیده است . از دیگر نقاط قوت این هفته نیز می توان به بهتر شدن همکاری تیمی در بخش های داوران و کمک داوران اشاره کرد گرچه از کمک داوران مسابقات خصوصا” داور سوم انتظار می‌رود در انجام وظایف خودشان جدی تر و با اقتدار بهتری عمل کنند. از نقاط ضعف این هفته که به وضوح در چند مسابقه به چشم آمد عدم بازیخوانی داوران و پیشگیری از وقایع با تذکرات به موقع و استفاده از زبان بدن در داوری بود که همه ی این موارد می‌تواند به کنترل بازی که یکی از مهم‌ترین بخش های قضاوت است کمک شایان توجهی کند . به صورت موردی قضاوت در تخلف هندبال و جلوگیری از موقعیت آشکار گل بعنوان نکات برجسته و بهبود یافته داوران می‌توان قلمداد کرد ولی هنوز در خصوص شناخت تفاوت بین بی احتیاطی و بی ملاحظگی و همچنین جلوگیری از یک موقعیت نوید بخش به مطالعه و شناخت بهتری نیاز است.

با توجه به تغییر نسل داوری در کشور و میدان دادن به داوران جوان‌تر لازم است تیم های محترم کمی صبورتر و با سعه صدر در رفتارهایشان با داوران عمل کنند و همچنین داوران جوان قدر این موقعیت ها را که کمیته و دپارتمان در اختیار آنها قرار می‌دهد را به خوبی درک کنند و با قضاوت خوب و عملکرد مناسب مجموعه چیدمان داوران را نسبت به میدان دادن بیشتر به داوران جوان دلگرم کنند . 

لازم می دانم در پایان از تلاش و کوشش های نمایندگان سازمان لیگ فوتسال هم تشکر داشته باشم که تمام تمهیدات لازم را جهت آرامش داوران برای قضاوت انجام می‌دهند .

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.