کد خبر : 209819
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۸:۱۴
-

خوراکچی: به عنوان دستیار در تیم‌ملی فعالیت نمی‌کنم/ بلاتکلیفی بدتر از نتایج تیم‌ملی در جام‌جهانی است

خوراکچی: به عنوان دستیار در تیم‌ملی فعالیت نمی‌کنم/ بلاتکلیفی بدتر از نتایج تیم‌ملی در جام‌جهانی است

مربی فوتسال کشورمان گفت: بلاتکلیفی که فوتسال ایران دچار آن شده و وضعیت کمیته فوتسال و سرمربی تیم مشخص نیست از نتایجی که در جام جهانی لیتوانی کسب شده بدتر است.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، محمود خوراکچی درباره حضورش در تیم ملی فوتسال به‌عنوان دستیار در کنار ناظم‌الشریعه گفت:برای هر مربی و بازیکن افتخار بزرگی است که در تیم ملی کشورش و در کنار مربیان هم‌صنف خود کار کند. قطعاً برای من هم افتخار بزرگی است اما چنین پیشنهادی به من نشده است، ضمن اینکه با توجه به سابقه و رزومه‌ای که در فوتسال ایران دارم نمی‌پذیرم که به‌عنوان دستیار فعالیت کنم. من از سال ۸۰ تا ۸۴ چهار دوره قهرمانی آسیا را در کنار انصاری‌فرد تجربه کردم و دوران دستیاری را سال‌هاست گذرانده‌ام. بنابراین با توجه به رزمه‌ای که در فوتسال ایران کسب کردم، به‌عنوان سرمربی یا مدیر فنی در تیم ملی فعالیت می‌کنم. من و ناظم‌الشریعه مربیگری را با هم شروع کردیم و اتفاقا طبق صحبتی که با هم داشتیم به این نتیجه رسیدیم که دستیار سرمربی تیم ملی باید از بین مربیان جوان‌تر باشد تا بتواند در آینده به تیم ملی کمک کند. همانطور که گفتم من ۲۰ سال پیش دستیار بودم و اگر هم قرار باشد در شرایط فعلی به فوتسال کمک کنم یا به عنوان سرمربی یا مدیر فنی و یا به‌عنوان سرمربی تیم‌های پایه کار می‌کنم.

بلاتکلیفی به ضرر فوتسال ایران است

وی در ادامه به وضعیت فوتسال ایران بعد از جام جهانی لیتوانی اشاره کرد و گفت: من خاطرم است که در سال ۲۰۰۲ تیم ملی فوتسال روسیه جواز حضور در جام جهانی را کسب نکرد، با این حال اردوها و تمرینات آن‌ها ادامه داشت و چندین بازی تدارکاتی هم در دستور کار قرار داده‌اند با وجود اینکه به جام جهانی راه پیدا نکرده بودند. اما تدارکات و برنامه‌ریزی خوبی که داشتند الگوی برای همه تیم‌ها شد و این روند ادامه پیدا کرد تا در سال‌های بعد این تیم جزء مدعیان قرار گرفت و دو دوره بعد به‌عنوان نایب‌قهرمان جهان شناخته شد. وضعیتی که فوتسال ما الان دارد زنگ خطر را به صدا درآورده است. بلاتکلیفی به ضرر فوتسال ایران است و من حتی در جلسه‌ای اعضای هیئت‌رئیسه با کامرانی‌فر این موضوع را عنوان کردم و به نظرم این بلاتکلیفی حتی بدتر از نتیجه‌ای است که تیم ملی در جام جهانی لیتوانی به دست آورد. باید هر چه سریع‌تر تکلیف کمیته فوتسال و پس از آن سرمربی تیم ملی مشخص شود و از این بلاتکلیفی بیرون بیایند. لیگ فوتسال در حال برگزاری است، اما اگر تیم‌ ملی ما وضعیت مربی‌اش بلاتکلیف باشد بازیکنان انگیزه‌ خود را از دست می‌دهند. به هر حال الان بازیکنان تلاش می‌کنند و خیلی خوب بازی می‌کنند تا از طرف سرمربی تیم ملی دیده و به اردو دعوت شوند اما زمانی که وضعیت سرمربی تیم ملی مشخص نیست آن‌ها هم انگیزه خود را از دست می‌دهند.

از دست دادن بازی‌های تدارکاتی برای اعتبار فوتسال ایران خوب نیست

مربی فوتسال کشورمان در مورد بازی تدارکاتی تیم ملی فوتسال کشورمان با ایتالیا در آذرماه‌، عنوان کرد: ما پیش از این هم از سوی کشورهای برزیل، اسپانیا و آرژانتین برای انجام بازی‌های تدارکاتی دعوت شده‌ بودیم به این خاطر که فوتسال ایران جزء مدعیان است و بازی کردن کشورهای اروپایی با تیم ملی فوتسال برای آن‌ها مفید است، اما متأسفانه آن‌ بازی‌های تدارکاتی را از دست دادیم و الان هم اگر این بازی تدارکاتی با ایتالیا را از دست بدهیم دیگر آنها به‌عنوان یک تیم مدعی به فوتسال ایران نگاه نمی‌کنند و این برای ما اصلاً خوب نیست چرا که به اعتبار فوتسال خدشه وارد می‌شود. ایتالیا قبل از لیگ ملت‌های اروپا از تیم ملی ایران درخواست کرده که به این کشور برود و همه هزینه‌ها را هم متقبل شده ولی اگر تیم ملی فوتسال در این مسابقه حضور پیدا نکند برای اعتبار فوتسال ما خوب نیست. اگر این بار هم تیم ملی درخواست بازی‌ تدارکاتی را رد کند دیگر در نزد حریفان تیم ملی جزء مدعیان نخواهد بود و از ما هم دیگر دعوت به عمل نمی‌آید. در حال حاضر اصلی‌ترین سوال این است که آیا کادر فنی فعلی به‌عنوان سرمربی فعالیت‌اش را ادامه می‌دهد یا خیر. این بلاتکلیفی برای جامعه فوتسال بسیار خطرناک است و عیار فوتسال ایران را در دنیا کمرنگ می‌کند. بازیکنان لیگ تلاش می‌کنند طبق استانداردها بازی کنند تا به چشم سرمربی تیم بیایند اما زمانی که سرمربی تیم وضعیت‌اش بلاتکلیف باشد آن‌ها هم انگیزه خود را از دست می‌دهند و این یعنی سرمایه‌سوزی در فوتسال ایران.

مربیان خارجی آکادمیک برخورد می‌کنند

خوراکچی در پاسخ به این سوال که حضور سرمربی خارجی را در رأس کادر فنی چطور ارزیابی می‌کند، عنوان کرد: اتفاقاً در جلسه اعضای هیئت‌رئیسه با دبیرکل فدراسیون بحث حضور سرمربی خارجی برای فوتسال ایران مطرح شد و من با دلایل منطقی این موضوع را رد کردم که اتفاقاً مورد موافقت هم قرار گرفت و حضور سرمربی خارجی برای تیم فوتسال منتفی شد. تیم ملی فوتسال ایران به یک مربی خارجی برای تمرین نیاز دارد اما سرمربی تیم باید داخلی باشد چرا که به لحاظ روحی و روانی بازیکنان را خیلی خوب درک می‌کنند و اما مربیان خارجی این درک را ندارند و آکادمیک برخورد می‌کنند. به‌عنوان مثال خسوس یکی از مربیان خوب فوتسال ایران بود که اتفاقا به تیم ملی ما کمک زیادی کرد و آن تأثیری که برانکو در فوتبال ایران داشت، خسوس در فوتسال ایران ایجاد کرد اما کار غیرحرفه‌ای انجام داد یک ماه به مسابقات آسیایی تیم را به حال خود رها کرد. این نشان می‌دهد مربیان خارجی تعصب و غیرت نسبت به تیم ملی ندارند، برعکس آن مربیان ایرانی با وجود شرایط سخت و محدودیت‌هایی که دارند با دل و جان تلاش می‌کنند.

فوتسال باید هر چه سریع‌تر از بلاتکلیفی خارج شود

وی در مورد انتخاب رئیس کمیته فوتسال گفت: باید هر چه سریع‌تر این انتخاب انجام شود. من فکر می‌کنم نفراتی مثل اصولی، ماجدی و کافی برای کمیته فوتسال مناسب هستند، این سه نفر مورد تأیید اهالی فوتسال‌اند و از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. البته اگر شرایط فراهم می‌شد که سراجی دوباره به کمیته فوتسال برمی‌گشت اتفاق بهتری بود. او در مدت زمانی که کمیته فوتسال را در اختیار داشت بدهی‌ها را تسویه کرد و اردوهای تدارکاتی مناسبی برای ملی‌پوشان فوتسال در نظر گرفته بود. با این حال گزینه‌هایی که الان مطرح شده‌اند هم بسیار مقبولیت دارند، کافی یک از مدیران حرفه‌ای فوتسال ایران است که بسیار باتجربه و کارکشته است و می‌تواند بهترین تصمیمات را برای فوتسال ایران بگیرد. به هر حال باید تلاش کنند تا فوتسال از این بلاتکلیفی خارج شود. عیار فوتسال ایران نباید خدشه‌دار شود.

خوراکچی که هدایت تیم زندی بتن را برعهده گرفته بود؛ از دلایل منتفی شدن حضورش در این تیم صحبت کرد و گفت: با مدیران این باشگاه جلسه‌ای برگزار کردم و روی برخی مسائل به توافق رسیدیم اما در برخی موارد نیز اختلافاتی وجود داشت که در نهایت منجر شد تا حضورم در زندی بتن منتفی شود. برای تیم زندی بتن و مدیریت آن آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم بهترین نتیجه را کسب کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

نام سه شنبه , ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۸:۲۳

تیم ملى هم لیگ یک داره مگه؟!! میخواى تیم ملى رو هم بندازى لیگ یک ؟!! خخخ

ناشناس سه شنبه , ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۹:۲۳

خدا رو شکر حالا دیگه مطمین یم که تیم ملی سقوط نمی کنه خخخخخخخ