کد خبر : 159589
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸

گزارش اختصاصی fut5al/ بررسی آخرین وضعیت ۱۴ تیم لیگ برتر

گزارش اختصاصی fut5al/  بررسی آخرین وضعیت ۱۴ تیم لیگ برتر

نزدیک به یک ماه دیگر، ماراتن جدید لیگ برتر فوتسال کشور برگزار خواهد شد، پایگاه خبری فوتسال در طی این گزارش قصد دارد به شکل محدودی شرایط تیم‌های حاضر در لیگ برتر را بررسی کند.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، نزدیک به یک ماه دیگر، ماراتن جدید لیگ برتر فوتسال کشور برگزار خواهد شد، پایگاه خبری فوتسال در طی این گزارش قصد دارد به شکل محدودی شرایط تیم‌های حاضر در لیگ برتر را بررسی کند.

مس سونگون ورزقان

قهرمانان لیگ قبل، بلافاصله پس از اتمام لیگ گذشته جهت تقویت قوا برای لیگ جدید دست به کار شد. کار مس در ابتدا به شکل عادی جلو رفت تا اینکه مهدی جاوید این تیم را ترک کرد و آذری‌ها دچار مشکل شدند. از سمتی دیگر، تکلیف سرمربی این تیم نیز هنوز مشخص نشده است و علی‌ افضل همچنان از حضور در نیمکت مس به دلیل اتفاقات دیدار فینال محروم است و وضعیت نیمکت مسی‌ها به رأی کمیته استیناف بستگی دارد.
جدای از بحث جاوید و افضل، دعوای زرگری مس و وحید شمسایی نیز پیش از آغاز مسابقات در جایگاه خود جالب بود، مسی‌ها دلیل اصلی ناکامی خود در جلب نظر مهدی جاوید و همچنین جذب دیگر بازیکنان را شمسایی نامیدند، هنوز اتفاقات اصلی این موضوع بر روی همگان پوشیده است؛ این صحبت‌ها شاید یک فرار رو به جلو از جانب مسی‌ها باشد و یا اینکه جنگ رسانه‌ی اردوگاه حریف ضربه کارسازی را به بدنه مسی ها وارد کرده است.

مسی ها با از دست دادن مهدی جاوید و ناکامی در جذب حمید احمدی،با حفظ اسکلت اصلی خود و اضافه کردن محمد حسین درخشانی و اسحاق سورغالی همان تیم مدعی و خطرناک فصل قبل هستند که برای پوکر قهرمانی تلاش می کنند.

 

گیتی‌پسند اصفهان

نایب قهرمان دو فصل گذشته، کار خود را جهت شروع فصل جدید خوب شروع کرد؛ شمسایی مجددا به اصفهان بازگشت تا شاید بتواند طلسم ناکامی‌های سرخ‌پوشان را بشکند و مجددا جشن قهرمانی در سالن پیروزی برپا شود.ورود شمسایی به اصفهان با تغییرات اساسی در گیتی‌پسند همراه بود، سرخ‌پوشان بلافاصله پس از سرمربی جدید از مدیر جدید این باشگاه یعنی پوریا جنتی فرزند علی‌جنتی رونمایی کردند، در عکس‌های گیتی‌پسند دیگر خبری از عراقی‌زاده و یا شخص علی جنتی نبود تا حجت بر روی دوش پوریا تمام شود و گیتی‌پسند اعلام کند با یک مدیر جدید و جوانان وارد رقابت‌ها می‌شود و خانه‌تکانی در راه است.
ناگفته نماند که تلفیق سه عنصر نیرو و فکر جوانان به اضافه تجربه و حمایت مالی خوب می‌تواند در ادامه راه نتیجه خوبی از ترکیب پوریا جنتی و وحید شمسایی به نمایش بگذارد.
پس از رونمایی سرمربی و مدیر جدید نوبت به ترکیب بازیکنان و کادرفنی رسید، شمسایی در خصوص کادرفنی کمترین ریسک را انجام داد و کسانی را در کنار خود قرار داد که تجربه همکاری خوبی با وی دارند، در بحث بازیکنان نیز شاید شمسایی نتوانست بمب خبری و بهترین خرید سال را انجام دهد اما باز هم موفق بود و توانست بازیکنان با تجربه‌ای را راهی گیتی‌پسند کند.
اما در آخر شمسایی بزرگ‌ترین تصمیم خود را برای سال جاری گرفت و آن نیز ماندن و یا رفتن کشاورز بود، از همان بدو ورود آقای گل به نصف جهان همه منتظر بودند که ببیند کاپیتان و سرمربی چه تصمیمی می‌گیرند و در نهایت کشاورز پس از شش سال و همراه با نتایج سینوسی و همچنین حرف و حدیث‌های فراوان در طی این چند سال گیتی‌پسند را ترک کرد تا خانه تکانی گیتی‌پسند به پایان برسد.

با این وجود حضور چند بازیکن پا به سن گذاشته میانگین سنی تیمی که داعیه جوانگرایی دارد را بالا برده است و از سوی دیگر فلسفه جذب برخی نفرات در این تیم مشخص نیست که شاید از دید شمسایی ذخیره هایی خوب برای روز مبادا باشند.

 

سن‌ایچ ساوه


این تیم جزو تیم‌های کم حاشیه اما خطرناک لیگ برتر بوده است. سن‌ایچی‌ها در طی سال‌های گذشته بدون حاشیه و سر‌وصدا فعالیت کردند و امسال نیز این موضوع تکرار شد، اصغری‌مقدم با وجود اینکه گفته می‌شد پیشنهادات خوبی از سوی باشگاه‌های بزرگ‌تر دارد، مجددا ساوه را انتخاب کرد تا بتواند نتایج خوب سال گذشته را کسب کند.
سن‌ایچی‌ها با شروع نقل‌وانتقالات لیگ، فعالیت خود را شروع کردند و پس از تمدید قرارداد با بازیکنان سابق خود خرید‌های خوبی را انجام دادند تا اصغری مقدم در لیگ جدید نیز بتواند خوش بدرخشد.سینا پرکاس،پژمان بهادیوند،مهرداد کریمی و علی رضا ابوالقاسمی از جمله خرید های سن ایچ هستند.

 

فرش‌آرا مشهد

فرش‌آرا نیز چهارمین تیم لیگ برتری بود که فعالیت خود را برای فصل جدید آغاز کرد. این تیم همانند سال‌های گذشته فعالیت خود را بدون حاشیه و معقولانه شروع و توانست با چند بازیکن به توافق برسد، بارز‌ترین نکته فرش‌آرا در پنجره نقل‌وانتقالات خروج کاپیتان بهادری از جمع مشهدی‌ها بود.
پس از خروج بهادری از فرش‌آرا شایعات متعددی از مذاکرات این مجموعه با مهدی جاوید به گوش رسید، اما این موضوع شکل شایعه به خود گرفت، مرتضایی مجددا امسال نیز بر روی نیمکت فرش‌آرا خواهد نشست تا این تیم را هدایت کند.عملکرد مرتضایی در فرش آرا پرفراز و نشیب بوده و باید دید این تیم امسال به جمع شش تیم برتر راه پیدا می کند؟محمد بیضایی، محسن محمد زاده و علی اسعدی از جمله خرید های فرش آرا هستند.

 

حفاری خوزستان

اهوازی‌ها که از سال گذشته با کسری بودجه و ملزم بودن به استفاده از ظرفیت‌ها بومی روبه‌رو بودند امسال نیز تقریبا با همان شکل به میدان آمدند، حفاری نیز با تکیه بر ظرفیت‌های بومی استان پهناور خوزستان و مهره‌های سال‌های گذشته وارد میدان جنگ شد تا نشان دهد فوتسال خوزستان می‌تواند بدون بودجه‌های نجومی نیز خوش بدرخشد.
با این وجود این تیم توانست بازیکنان خوبی را تحت نظر کیانوش علاسوند به خدمت بگیرد تا قوی‌تر از سال گذشته در لیگ برتر حاضر شود.حسین فهیمی، محمد صفری،رشید قلی پور،حمدالله قنواتی،فارس ضیاغم، فرشاد کلاه کج، وحید کاظمی و سعید ترابیده از جمله بازیکنان جدید این تیم هستند.

 

کراپ الوند ایرانیان


این تیم را می‌توان به عنوان پایان دهنده دوئل چندساله مس و گیتی نامگذاری کرد، کراپی که سال گذشته در لیگ یک با هدایت حسین افضلی خوش درخشید به محض ورود به لیگ برتر تمامی نگاه‌ها را به خود اختصاص داد. اسامی عجیب و بدور از انتظاری از این تیم در بدو  ورودش به لیگ برتر به گوش رسید اما اسامی اشتباه نبود و کراپی‌ها به عنوان قطب سوم لیگ برتر وارد میدان شدند، اصلی‌ترین خرید امسال نیز توسط این تیم انجام شد و مهدی جاوید آقای گل لیگ برتر جذب این تیم شد. پس از جاوید نیز بازیکنان خوب دیگری همچون مصطفی نظری ،مهران عالیقدر،علیرضا رفیعی پور،علی عابدین،محسن منتظمی،امین نصرالله زاده،رضا امانی و…  راهی قزوین شدند تا کراپ با توپ پر بیشتری به جنگ در لیگ برتر برود.
افضلی نیز که این تیم را به لیگ برتر آورد و انتظار می‌رفت در لیگ برتر نیز سکاندار این باشد، ترجیح داد به فعالیت خود در لیگ یک ادامه دهد تا رضا لک با یدک کشیدن سه عنوان قهرمانی لیگ برتر به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شود.

 

راگا تهران

این تیم نیز پس از صعود به لیگ برتر و تغییر نام از فودکا به راگا به عنوان دومین تیم جدید لیگ برتر فعالیت خوبی داشته و توانست با جذب کاپیتان سابق تیم ملی روند آماده سازی خود را برای شروع لیگ برتر آغاز کند؛ مقصد کشاورز پس از ترک اصفهان راگا تهران بود و بر روی نیمکت این تیم نشست.
این تیم برای تقویت تیم خود در فصل آینده نیز ۵ خرید داشته است. مجید حاجی‌بنده، حمیدرضا ره‌انجام، مرتضی فراهانی، میلاد قنبرزاده و میثم نوری بازیکنانی هستند که پس از توافق با مسئولان باشگاه راگا تصمیم گرفتند به این تیم بپیوندند.

 

مقاومت البرز

تنها تیم نظامی لیگ برتر فوتسال نیز همچون ادوار گذشته با ترکیب جوان و اغلب بازیکن_سرباز خود را به لیگ خواهد رساند، فرهاد کشاورز نیز همچون سال گذشته فرمانده سربازان خواهد بود.از اردو و نقل و انتقالات این تیم هنوز اخبار موثقی مواصله نشده و صرفا حدس‌هایی از حضور مرتضی عزتی و شهاب طالبی در این تیم زده می‌شود.

 

سوهان محمد سیما قم

بلافاصله پس از اتمام لیگ قبل، مدیرعامل این تیم حداقل ماهی سه بار اعلام می‌کرد که سهمیه این تیم به فروش خواهد رسید، برخی این فعالیت‌های قلی‌زاده را اهرم فشار بر روی مسئولین قم برای یاری‌رساندن به این تیم می‌دادند و برخی دیگر معتقد بودند واقعا اوضاع در قم مساعد نیست.
حتی در مقطعی بحث فروش سهمیه قمی‌ها جدی تر دنبال شد و پای اداره کل ورزش و جوانان و جلوگیری از خروج سهمیه از قم به ماجرا باز شد.
هرچه که بود، در نهایت قمی‌ها با همان ترکیب قبل ولیکن با شکل‌ و شمایل متفاوت خود را به لیگ خواهند رساند، طبق اخبار مواصله سوهان‌پزی دیگری اسپانسر این تیم شده است و احتمالا باید با محمد سیما در لیگ جاری خداحافظی کنیم ولی قلی‌زاده و کادرش در قم خواهند ماند تا همچنان از نام این استان دفاع کنند.حسین صبوری به احتمال زیاد سرمربی این تیم در فصل جدید خواهد بود.

 

ستارگان دشت ورامین

شاید این اسم نیز آخرین سال خود را همچون محمد سیما در لیگ برتر تجربه می‌کند، اوضاع در ورامین نیز همچون قم نامشخص است و نقطه نظرات متفاوتی به گوش می‌رسد؛ برخی اخبار حاکی از آن هستند که اسپانسر این تیم تغییر خواهد کرد و برخی دیگر از ورود مجدد کریم منصوری به دنیای فوتسال و همچنین تیم‌دار شدن مجدد قرچک سخن‌ می‌گویند.با جدایی رضا داورزنی از این تیم از حمید بی غم به عنوان گزینه هدایت ورامینی ها یاد می شود و فعلا اکثر بازیکنان این تیم با جایی قرارداد نبسته اند. برای تعیین تکلیف ستارگان نیز باید منتظر ماند و دید چه اتفاقاتی در این تیم رقم می‌خورد.

 

شهروند ساری

وضعیت این تیم نیز همچون دو تیم قبل همچنان در هاله‌ای از ابهام است، شاید سعید نجاریان سخت‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند زیرا طبق اخبار مواصله شورای شهر ساری بزرگ‌ترین حامی مالی این تیم دیگر نمی‌تواند به راحتی پولی به این تیم تزریق کند.
از طرف دیگر شهرداری ساری نیز برای اینکه از بین رفتن فوتسال شهرش جلوگیری کند شرط عجیبی پیش روی سعید نجاریان قرار داده؛ شهرداری معتقد است که اگر بخواهد به این تیم کمک کند این مجموعه باید تحت نظر شهرداری قرار بگیرد و یا به شکل ساده‌تر تیم اذعان شهرداری ساری شود، همچنین رضا لک و امانی و پرکاس و چند تن از مهره‌های تأثیرگذار این تیم نیز ساری را به مقاصد مختلف ترک کردند تا شرایط برای شهروند ساری عجیب‌تر شود.نجاریان این روزها به دنبال پیدا کردن اسپانسری مناسب برای یکی از محبوبترین تیم های لیگ برتر فوتسال است تا قلعه عقابها همچنان در لیگ برتر بماند.

 

هایپر شهر شاهین شهر

شرایط این تیم از دیگر تیم‌های حاضر در لیگ برتر عجیب‌تر است، در حالی که دیگر تیم‌ها درحال آماده سازی خود برای فصل جدید هستند این تیم هنوز مشکلات مالی فصل خود را برطرف نکرده است و پنجره نقل‌وانتقالات این تیم نیز به دلیل شکایات مختلف بسته است.
پس از اتمام لیگ صحبت‌های از فروش این سهمیه به گوش رسید ولیکن مدیران هایپر به دلایلی که عمدتا بر سر مسائل مالی بود حاضر به فروش سهمیه نشدند، تا علاوه بر اینکه مشکلات سال قبل همچنان گریبانگیر هایپری‌ها باشد، تکلیف این تیم برای حضور در لیگ جاری نیز نامشخص باشد.
طبق صحبت‌های مدیران این تیم و مصاحبه آن‌ها، هایپر همچنان در لیگ جاری حاضر خواهد بود ولیکن در عمل و پشت پرده ماجرا این است که آنان از طریق مختلف به‌دنبال فردی برای خرید سهمیه و خلاصی از بدهکاری‌های خود هستند، شاید این ظاهر سازی‌ها بازاری برای این باشد که آنان بتوانند سهمیه خود را به قیمت بهتری به فروش برسانند.

 

اهورا بهبهان

آخرین باری که اخباری از اردوی این تیم مخابره شد، آخرین دیدار مرحله گروهی لیگ سال قبل بود، هیچ خبری از این تیم در دست نیست و شرایط آن‌ها برای لیگ جاری در هاله‌ای از ابهام است.البته جدایی چند بازیکن این تیم کار را برای اهورای پرطرفدار در فصل جدید سخت خواهد کرد.

 

ارژن شیراز

ارژنی ها مبهم ترین وضعیت را بین ۱۴ تیم لیگ برتری دارند و هیچ خبری از تیم داری آنها نیست. صرفا کمالی سرمربی سابق شیرازی‌ها با انتشار متنی در صفحه مجازی خود از جمع ارژنی‌ها خداحافظی کرده و مشخص نیست این تیم با چه شرایطی در لیگ برتر حاضر خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس سه شنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳

الان دیگه دارین از وحید حمایت میکنین مثلا😂😁