کد خبر : 138589
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴

ناظم‌الشریعه: ویلموتس قبلا سرمربی فوتسال بوده است/ او گفت دوست دارد تمام بازیکنانش مهاجم باشند/ دعوت شمسایی به تیم‌ملی ربطی به من ندارد!

ناظم‌الشریعه: ویلموتس قبلا سرمربی فوتسال بوده است/ او گفت دوست دارد تمام بازیکنانش مهاجم باشند/ دعوت شمسایی به تیم‌ملی ربطی به من ندارد!
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت:اگر وحید شمسایی بخواهد به تیم ملی بیاید با هماهنگی کمیته فوتسال و هیات رئیسه است و ربطی به من ندارد.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران،محمد ناظم‌الشریعه در حاشیه تمرین امروز تیم ملی فوتسال در مورد حضور مارک ویلموتس در تمرین تیمش اظهار داشت: این موضوع خیلی خوب است. در یکی، دو روز گذشته ما همدیگر را دیده بودیم و ویلموتس اعلام کرده بود که می‌خواهد به تمرین تیم ملی فوتسال بیاید. او خودش قبلاً یک تیم فوتسال را هدایت کرده است و به این رشته آگاهی دارد. نکته مثبت دیگر این است که هر دو نفر ما علاقه به بازی مالکانه داریم. ویلموتس قول داد که در یکی از بازی‌های دوستانه ما هم حاضر شود. این خیلی خوب است که بعد از هفت، هشت سال مربی تیم ملی فوتبال سر تمرین فوتسال حاضر شد و شرایط را از نزدیک دید. به نظرم ویلموتس انسان بسیار مثبتی است و امیدوارم برای فوتبا ما خوب باشد. او برای فوتسال هم می‌تواند تأثیرگذار باشد.

«در زمان کی‌روش دروازه‌های کوچکی برای فوتسال ساخته شده بود که بعد از مدتی به زمین فوتبال انتقال یافت و دیگر هم کسی نتوانست آن را به تمرین فوتسال بازگرداند، اما الان می‌شود این دروازه‌ها را دوباره به فوتسال بازگرداند». وی در واکنش به طرح این موضوع از سوی خبرنگاران با حالت خنده تصریح کرد: ان‌شاءالله همین‌طور است. ما که فعلاً چیزی ندیدم، اما اگر دروازه‌ها را برنگردانند هم ما دوباره می‌سازیم! الان خدا را شکر شرایط برای فوتسال مهیاست.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره صحبت‌های خود با ویلموتس و اینکه این مربی روی بازی هجومی تأکید دارد،‌ گفت: در فوتسال تفکر روی گل زیاد و حمله است. من هم اعتقادم روی حمله است. من به ویلموتس گفتم که در یکی، دو بازی که از تیم ملی فوتبال دیدم، فهمیدم تفکرات او هم متفاوت و تهاجمی است. او هم حرف خوبی به من زد. ویلموتس گفت اگر طارمی آن توپ را در جام جهانی گل می‌کرد، شاید اتفاقات دیگری می‌افتاد. او دقیقاً روی همین موضوع دست گذاشت. بازیکن تهاجمی اگر تمرکزش زیاد روی کار دفاعی باشد،‌ شاید کیفیتش متفاوت شود. ویلموتس گفت دوست دارم همه‌ی بازیکنانم مهاجم باشند. می‌گویند بهترین دفاع حمله است‌ و این اعتقادی است که اگر بتوانیم عملی کنیم برای فوتبال ما خیلی خوب خواهد شد.

محمد ناظم‌الشریعه درخصوص آخرین شرایط ملی‌پوشان اظهار داشت: ما سعی کردیم بازیکنان را دور هم جمع کنیم و یک برنامه ریکاوری داشته باشیم و البته در کنارش برنامه‌های تاکتیکی را مرور کنیم و به نوعی تنوع بدهیم که برنامه‌ها و اهداف ما چه خواهد بود. بازیکنان هم متوجه می‌شوند که تا کی باید در اردوها حضور داشته باشند و چگونه در لیگ به میدان بروند. 

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود ناظم‌الشریعه بازیکنان جوان را به اردو دعوت می‌کند اما درنهایت باز هم همان نفرات اصلی در اردوهای نهایی شرکت می‌کنند گفت: هنوز که به آخر نرسیده‌ایم البته جوان‌هایی را در فهرست قرار داده‌ایم که در لیست ما حضور دارند. مطمئنا کادر فنی تیم ملی ما شرایط ویژه‌ای را برای جوانان در نظر گرفته است. ما کریمی را از تیم قهرمان دوره قبل امیدها انتخاب کرده ایم و همچنین نجف زنگی هم در اردوی ما حضور دارد. ما بازی‌ها را تماشا می‌کنیم ولی درنهایت کیفیت برایمان مهم است. 

وی درخصوص  اینکه تعدادی از نفرات به اردوی تیم ملی دعوت نشدند گفت: به هر حال قرار شده در جام باشگاه‌های آسیا یکسری از بازیکنان بازی کنند و به همین دلیل احتیاج داشتیم که بقیه را ببینیم. آن بازیکنان هم باید برای تیم‌هایشان در جام باشگاه‌های آسیا به میدان بروند و به همین دلیل در این اردو حضور ندارند. 

سرمربی تیم ملی فوتسال درخصوص برنامه‌ریزی تمرینات ملی‌پوشان گفت: ما تمامی برنامه‌هایمان را تا پایان جام جهانی به فدراسیون و کمیته فوتسال ارائه کرده‌ایم. برنامه‌ها ما تا شهریور سال آینده تنظیم شده و تاریخ اردوها هم مشخص است بقیه‌اش دست فدراسیون و کمیته فوتسال است که چگونه این برنامه‌ها را برای ما مهیا می‌کند. 

وی تاکید کرد: لیگ ما پرفشار برگزار می‌شود و به همین دلیل در ماه آینده دو اردوی پشت سر هم داریم. همچنین قرار است یک بازی خارج از فیفا دی هم برگزار کنیم چون تورنمنت آستاراخان سالانه برگزار می‌شود و خوبی این تورنمنت این است که چهار تیم سرشناس و کمتر از رده دهم رنکینگ جهانی در این مسابقات حضور دارند. ما چون می‌خواهیم در این تورنمنت شرکت کنیم از فدراسیون خواستیم که یک بازی دوستانه قبل از این تورنمنت برگزار کنیم. 

ناظم‌الشریعه درخصوص پرداخت پاداش‌های بازیکنان تیم ملی گفت: من طی دو هفته گذشته با آقای تاج جلسه گذاشتم و او قول مساعد داد که مشکلات حل شود؛‌بچه‌های تیم ملی فوتسال واقعا آرام هستند و آرامشی که در این رشته وجود دارد در هیچ رشته‌ای نیست. آنها واقعا وارسته هستند و به دنبال حق‌شان می‌گردند از این سو هم ما قبول داریم که شرایط مالی فدراسیون چندان مساعد نیست. 

وی با اشاره به اینکه چه مدتی است مباحث مالی در تیم ملی به سرانجام نرسیده، گفت: حقیقتا یکی دو سالی است که اتفاقی نیفتاده نمی‌خواهم بگویم حق با فدراسیون نیست چون آنها در گیر جام جهانی بودند. من فرد کوچکی هستم اما بقیه همکارانم افراد بزرگی هستند که باید قدر آنها را دانست. 

ناظم‌الشریعه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وحید شمسایی به اردوی تیم ملی دعوت می‌شود یا خیر، گفت: این موضوع خارج از مباحث تیم ملی است به من هم ربطی ندارد. خود وحید شمسایی هم بعید است که بخواهد در تیم ملی بازی کند. او برای تیم ملی فوتسال ایران زحمات زیادی کشیده و یادم است اولین‌باری که او را به اردو دعوت کردم با من صحبت کرد و مدعی شد نمی‌خواهد برای تیم ملی بازی کند، الان هم اگر بخواهد به تیم ملی بیاید با هماهنگی کمیته فوتسال و هیات رئیسه است و ربطی به من ندارد. 

وی با اشاره به بازی خداحافظی شمسایی گفت: اتفاقا یکی از صحبت‌هایی که من انجام دادم این بود که باید برای وحید بازی بزرگ خوب برگزار شود اما چون او الان به دنبال مسائل دیگری است من نمی‌توانم درمورد وی صحبتی انجام بدهم؛ الان تمام هم و غم من موفقیت فوتسال در تورنمنت‌های مهم پیش رو است. 

سرمربی تیم ملی فوتسال درخصوص تعامل کادر فنی تیم ملی با باشگاه‌ها گفت: ما باید با شرایطی که پیش رو داریم به یکدیگر کمک کنیم از طرفی باشگاه‌ها در فوتسال هزینه می‌کنند ولی این درست نیست که آنها هزینه انجام بدهند و اتفاقی نیفتد. اگر بخش خصوصی به فوتسال نیاید ضرر خواهیم کرد. شما می‌بینید که همین الان لیگ فوتبال ما هم دچار مشکل است. 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.