کد خبر : 221756
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۹:۳۴
-

فوتسال؛ یک نقطه سیاه دیگر در کارنامه اصولی/وعده‌های غیر اصولیِ آقای رئیس

فوتسال؛ یک نقطه سیاه دیگر در کارنامه اصولی/وعده‌های غیر اصولیِ آقای رئیس

احسان اصولی رئیس کمیته فوتسال وعده بازی با آرژانتین را به تیم ملی فوتسال کشورمان داده بود که این بازی لغو شد و مثل همیشه مسائل سیاسی راه فرار برای توجیه سئول‌نشینان شده است.

به گزارش پایگاه خبری فوتسال، فوتسال ایران ماجراهای عجیب و غریب زیادی دارد؛ بی‌توجهی به این رشته ورزشی حرف امروز و دیروز نیست، فوتسال با وجود افتخارآفرینی در آسیا و جهان همیشه مورد بی‌مهری مسئولان فدراسیون فوتبال بوده و حالا هم خبر لغو بازی دوستانه ایران و آرژانتین یکی دیگر از بی‌توجهی‌های فدراسیون فوتبال به این رشته ورزشی است.

پس از اینکه وحید شمسایی هدایت تیم ملی فوتسال کشورمان را برعهده گرفت؛ سرمربی تیم ملی و احسان اصولی رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال از دیدار دوستانه تیم ملی با آرژانتین در تیرماه خبر داده بودند. احسان اصولی که اتفاقات تلخی به واسطه حضورش در فوتبال ایران رقم زده این بار هم به واسطه حضورش در فوتسال یک نقطه سیاه به کارنامه خود اضافه کرد. اصولی ابتدا به‌عنوان رئیس هیئت‌ فوتبال مشهد پا به عرصه فوتبال گذاشت؛ او در هیئت‌ فوتبال مشهد کارنامه موفقی نداشت و پس از درگیری‌های زیادی که با حمیداوی مالک شهرخودرو داشت، این باشگاه به دسته اول سقوط کرد و تنها سهمیه فوتبال مشهد هم از بین رفت. البته قطعا هیئـت‌رئیسه فدراسیون فوتبال برای اصولی مهم‌تر از وضعیت فوتبال شهرش بود که چنین اتفاقاتی در دوره حضورش رقم خورد.

با این حال از زمانی که او در هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال حضور پیدا کرد؛ اتفاقات عجیب و غریبی را هم در فوتبال ایران رقم زد. اصولی ابتدا به همراه دیگر اعضای هیئت‌رئیسه نامه عزل رئیس خود را امضا کرده‌اند و پس از آن هم بلافاصله سخنگوی فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت. در جریان بازی ایران مقابل لبنان و اتفاقاتی که در ورزشگاه مشهد رخ داد؛ به خوبی رد پای اصولی دیده شد. رئیس هیئت‌ فوتبال مشهد و عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون و همچنین سخنگوی این فدراسیون که با وجود سمت‌هایی که دارد باید او را ابوالمشاغل فوتبال ایران بنامیم، در جریان انتقال بازی ایران مقابل لبنان در ورزشگاه مشهد سهم به سزایی داشت، ابتدا قرار بود این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار شود اما با اعلام سخنگوی فدراسیون فوتبال این بازی با حضور تماشاگران شد اما نکته عجیب اینکه فدراسیون فوتبال هیچ اظهارنظری رسمی در خصوص اینکه بانوان می‌توانند این بازی را از نزدیک تماشا کنند یا خیر انجام ندادند؛ اما سامانه مربوط به فروش بلیت اجازه خرید بلیت بازی را به بانوان داده بود. در نهایت بانوانی که به صورت قانونی اقدام به تهیه بلیت کرده بودند پشت درهای بسته ورزشگاه ماندند و متأسفانه رفتار خوبی هم با آن‌ها نشد. این اتفاق بازتاب بین‌المللی داشت و حتی رئیس جمهور و دادستان کشور هم درخواست برخورد با مسببان این حادثه را دادند. البته اصولی که پیش از میزبانی ایران در مشهد پا را فراتر گذاشته بود و حتی ادعای میزبانی از جام ملت‌های آسیا یا فینال جام باشگاه‌های آسیا را هم مطرح کرده بود؛ پس از اتفاقات تلخی که در مشهد افتاد هیچ صحبتی در خصوص چرایی آن انجام نداد تا آب‌ها از آسیاب بیفتد.

پز رئیس کمیته فوتسال با بازی دوستانه

اصولی علاوه بر سمت‌هایی که در بالا گفته شد؛ ریاست کمیته فوتسال را هم برعهده دارد. البته او ریاست کمیته بازاریابی فدراسیون را برعهده داشت اما به تازگی از این پست استعفا داد. با این حال رئیس کمیته فوتسال چند وقت پیش با مطرح کردن بازی دوستانه تیم ملی فوتسال مقابل آرژانتین نگاه‌ها را به سمت خود مثبت کرد و حتی به واسطه همین موضوع توانست رای مجمع فدراسیون فوتبال را بخرد و به‌عنوان عضو هیئت‌رئیسه در پست خود ابقا شود. حالا خبر از لغو این بازی به میان آمده است. دو تیم ایران و آرژانتین قرار بود در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۷ تیرماه به مصاف هم بروند اما به یک باره صحبت از لغو بازی شده آن هم در شرایطی که تاریخ بازی این دو تیم از سوی سرمربیان تیم‌های آرژانتین و ایران هماهنگ شده بود و پیگیری بقیه وظایف برعهده فدراسیون فوتبال و در راس آن دبیرکل و رئیس کمیته فوتسال گذاشته شده بود. البته با وجود نامه‌های زیادی که به فدراسیون آرژانتین ارسال و پاسخی به آن داده نشده بود؛ مسئولان فدراسیون فوتبال به صورت قطعی خبر لغو این دیدار را اعلام نکردند تا سرمربی و بازیکنان همچنان منتظر برگزاری این دیدار باشند.

در نهایت رئیس کمیته فوتسال عدم برگزاری این بازی را به مسائل سیاسی ربط داد و گفت:« به نظر می‌رسد ورزش باز هم اسیر تصمیمات سیاستمداران شده است. آنها ابتدا برای دیدار با ایران اشتیاق داشتند و اسپانسر جذب کرده بودند. اقدامات سیاسی که علیه ایران می‌شود، در این موضوع بی‌تأثیر نیست». در واقع مسئولان فدراسیون فوتبال معتقدند همان دلیلی که باعث شد تیم ملی فوتبال کشورمان بازی با کانادا را به خاطر مسائل سیاسی از دست بدهد؛ همان مسائل این بار گریبان‌گیر فوتسال شده و آرژانتینی‌ها با ندادن ویزا به بازیکنان تیم ملی فوتسال کشورمان جلوی برگزاری این بازی سنگ‌اندازی کرده‌اند.

در پس این اتفاق یک سوال اصلی مطرح است و آن اینکه چرا مسئولان فدراسیون فوتبال از مدت‌ها قبل پیش‌بینی لغو این دیدار را نکرده بودند؛ درست همان زمانی که نامه‌های ایران بی‌پاسخ ماند چرا به دنبال برگزاری بازی با تیم‌ها دیگر نبودند تا حداقل سرمربی فوتسال و بازیکنان روی این بازی زیادی حساب باز نکنند و برنامه‌ای دیگر در نظر بگیرند. حالا تیم ملی فوتسال کشورمان رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲ را پیش‌رو دارد و از سرناچاری سرمربی تیم باید به حضور در تورنمنت تایلند رضایت دهد تا تیم حداقل با برگزاری چند بازی دوستانه راهی این رقابت‌ها شوند. البته مسئولان فدراسیون قول برگزاری بازی با اسپانیا را داده‌اند اما چه کسی نمی‌داند این بازی هم مانند بازی‌های دیگر به لیست لغوشدگان اضافه می‌شود و سئول‌نشینان برای لغو این بازی هم بهانه‌های شسته و رفته تحویل می‌دهند!

احسان اصولی قرار بود پس از اینکه ریاست کمیته فوتسال را برعهده گرفت و سرمربی تیم ملی بزرگسالان را مشخص کرد؛ به فکر تیم جوانان و امید هم باشد، اما عملکرد ناموفق او در این حوزه هم به خوبی خودش را نشان داد. هدایت تیم ملی جوانان فوتسال به علی صانعی سپرده شد و آن‌ها به تورنمنت کافا راه پیدا کرده‌اند اما بی‌توجهی فدراسیون و عدم پرداخت مطالبات سرمربی تیم باعث شد او قید حضور در تیم جوانان را بزند و در این رابطه هم گفت:« فقط تیم جوانان نامحرم بود که پولی دریافت نکرد. ما سه سال کار کردیم ولی پولی نگرفتیم. آخرین بار هم تیم را به تورنمنت کافا و تایلند بردیم». وعده‌های تو خالی اصولی به تیم ملی امید هم رسیده بود و رئیس کمیته فوتسال قول تشکیل این رده سنی را داده بود هر چند که اصلا تشکیل نشد و بعید است در شرایط فعلی هم به این موضوع توجهی کند؛ چرا که انتخابات فدراسیون فوتبال پیش‌رو است و از همین هفته بحث ثبت‌نام از نامزدهای پست ریاست فدراسیون فوتبال آغاز می‌شود و تمام تمرکز اصولی انتخابات پیش‌رو است تا از این قافله عقب نماند و بتوانند چند صباحی بیشتر به افتخارات خود در فوتبال و فوتسال ادامه دهد!

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.